107,6 FM

Rzecznik Episkopatu: Biskupi wspierają „24 godziny dla Pana”

Polscy biskupi całym sercem wspierają zapoczątkowaną przez Ojca Świętego Franciszka inicjatywę „24 godziny dla Pana” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. W piątek i sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę.

Do włączenia się w organizowaną już po raz piąty inicjatywę „24 godziny dla Pana” zachęcił Ojciec Święty w tegorocznym orędziu na Wielki Post. „W każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostanie otwarty przez 24 godziny bez przerwy, co stworzy sposobność do modlitwy adoracyjnej i do spowiedzi sakramentalnej” – napisał Papież. Słowa Ojca Świętego przypomniał rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu.

„>>24 godziny dla Pana<< to piękny znak łączności z Kościołem powszechnym” – powiedział Rzecznik Episkopatu, zachęcając do włączenia się w inicjatywę i wzięcia udziału w adoracji oraz skorzystania z sakramentu pokuty. Podkreślił, że polscy biskupi całym sercem wspierają tę inicjatywę. W Polsce z roku na rok włącza się w nią coraz więcej diecezji i kościołów. Na stronach internetowych diecezji można znaleźć spis kościołów, w których 9 i  10 marca będzie miała miejsce nieustanna adoracja i spowiedź.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że Ojciec Święty Franciszek, inaugurując akcję, nie tylko zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź, ale sam jako pierwszy dał przykład. Podczas Wielkiego Postu 2014 roku w Rzymie po nabożeństwie pokutnym rozpoczynającym „24 godziny dla Pana”, Papież sam przystąpił do spowiedzi świętej, a następnie spowiadał tych, którzy oczekiwali w kolejce do jego konfesjonału. Podobnie było w kolejnych latach.

W tym roku inicjatywa jest podejmowana w całym Kościele po raz piąty. Tym razem towarzyszą jej słowa z Psalmu 130 „Ty udzielasz przebaczenia”. „Ważne jest, by sobie uświadomić, że w tym samym czasie w kościołach na całym świecie trwa modlitwa, a wielu ludzi – również tych, którzy po latach powracają do konfesjonału – doświadcza Bożego miłosierdzia” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik. Zachęcił do skorzystania z możliwości sakramentu pokuty i pojednania oraz do trwania przed Najświętszym Sakramentem. „Chodzi o to, żeby nie było Wielkiego Postu bez spowiedzi. Inicjatywa >>24 godziny dla Pana<< jest dla nas pomocą” – dodał.

« 1 »
 • Yanosh
  07.03.2018 11:28
  Kościół dalej robi AKCJE ! ale wiara nie polega na akcjach ! można iść do spowiedzi rano do kościoła , gdzie jest ksiądz i nie musisz stać po kilka godzin do konfesjonału. To tak jakby nie można było zwiedzić muzeum tylko musi być NOC MUZEÓW !! aberracja !
 • podaj dalej
  07.03.2018 12:33
  Kiedy biskupi wypowiedzą się na temat AL?
  doceń 2
 • penn
  07.03.2018 18:58
  W mojej parafii jest proboszcz i jeden wikary. Spowiedź jest codziennie przez bitą godzinę przed każdą mszą. Zainteresowany trafi. Ale nie, musi być akcja, zatem proboszcz z wikarym spędzą noc w konfesjonale. Na drugi dzień proboszcz pojedzie na uczelnię, gdzie jest wykładowcą, a wikary do szkół, w których jest katechetą. Totalny bezsens.
 • gosc
  07.03.2018 19:22
  Ważna jest codzienna praca od A do Z ale dla wielu z nas "taka akcja" jest szansa na oderwanie się od codzienności i spojrzenia na siebie i bliskich oczami Boga
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama