Ksiądz wygrał mistrzostwa Rudy Śl.

dodane 12.03.2018 11:31

Sylwia Krzus

Ks. Damian Copek, katowicki duszpasterz akademicki, zwyciężył w XVIII Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Narciarstwie.

Katowicki duszpasterz akademicki na pierwszym stopniu podium   Ks. Damian Copek Katowicki duszpasterz akademicki na pierwszym stopniu podium Odbyły się one w sobotę 10 marca. Ks. Damian Copek zwyciężył w kategorii Open wraz z panią Wiktorią Ulejczyk. Duszpasterz akademicki uzyskał całościowo najlepszy czas - 29.39.

Ksiądz Damian od 2001 roku jest też organizatorem Mistrzostw Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim - imprezy, która cieszy się dużą popularnością. Jest typem sportowca, który swoją pasją zaraża studentów. Niedawno wrócił z członkami Duszpasterstwa z nart w Tatrach Słowackich. - Był to dobry czas, żeby pobyć trochę z młodzieżą, poznać ich - przyznaje.

Jak sam mówi, nadal czuje się mieszkańcem Rudy Śląskiej, dlatego chętnie wziął udział w zawodach już po raz czwarty. Same Mistrzostwa uważa za ciekawą inicjatywę, dobrze i profesjonalnie przygotowaną, dającą świetną okazję do rywalizacji na śniegu.

Ks. Damian Copek z trofeum   Archiwum prywatne Ks. Damian Copek z trofeum

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| XVIII MISTRZOSTWACH RUDY ŚLĄSKIEJ , XVIII MISTRZOSTWACH RUDY ŚLĄSKIEJ W NARCIARSTWIE, DUSZPASTERZ AKADEMICKI, KS. DAMIAN COPEK