Rosjanie nie odpowiedzieli na brytyjskie ultimatum

dodane 14.03.2018 07:00

PAP |

Rzecznik ambasady Rosji w Londynie potwierdził w nocy z wtorku na środę że Rosja nie odpowiedziała na ultimatum W. Brytanii wobec Rosji w sprawie okoliczności ataku na Siergieja Skripala i Julię Skripal, Termin ultimatum minął o północy.

Rosjanie nie odpowiedzieli na brytyjskie ultimatum   PAP/EPA/NEIL HALL Brytyjska premier Theresa May

"Rosja nie odpowie na ultimatum Londynu do czasu otrzymania próbek substancji chemicznej (użytej do ataku)" - powiedział rzecznik ambasady Rosji w Wielkiej Brytanii agencji Reutersa.

Rzecznik podkreślił, że Rosja nie była zamieszana w ten atak. Dodał, że jakiekolwiek "groźby karnych posunięć wobec Rosji spotkają się z odpowiedzią".

Wcześniej podobne oświadczenie opublikował rosyjski MSZ.

O północy z wtorku na środę minął termin, który brytyjska premier Theresa May dała rosyjskim władzom na wyjaśnienie okoliczności ataku na byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córkę Julię Skripal, a w szczególności na ustalenie, w jaki sposób na terenie Wielkiej Brytanii znalazła się rosyjska broń chemiczna.

May zapowiedziała że w razie niespełnienia jej żądań przedstawi w środę w Izbie Gmin dalsze kroki brytyjskiego rządu. Wśród możliwych scenariuszy jest m.in. wydalenie rosyjskiego ambasadora w Londynie, a także dyplomatów podejrzewanych o rolę w wywiadzie, kolejne sankcje finansowe oraz wycofanie licencji na nadawanie rosyjskiej telewizji RT (dawniej Russia Today).

Brytyjska premier ujawniła, że w przeprowadzonym 4 marca w Salisbury ataku na użyto broni chemicznej typu Nowiczok, która była w przeszłości produkowana i używana przez Rosję.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, PAP, PREMIER, ROSJA, RZĄD, SŁUŻBY, WIELKA BRYTANIA

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 przepowiednia 14.03.2018 12:13
Niezalogowany użytkownik po wycofaniu licencji dla RT nastąpi wycofanie licencji dla Brytyjskich stacji, następnie UK ogłosi jakieś sankcje a Rosja w odpowiedzi zabroni latać nad Rosją na daleki wschód, a potem pewien moron ogłosi... ze ziemia jest plaska jak w Konopielce a my będziemy krzyczeć "niech żyje"...

wszystkie komentarze >