107,6 FM

Anonimowi grzesznicy

Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. J 8,36

Jezus powiedział do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli trwacie w nauce mojej, jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli».

Odpowiedzieli Mu: «Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakże Ty możesz mówić: „Wolni będziecie?”»

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz Syn pozostaje na zawsze. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie ma w was miejsca dla mojej nauki. Co Ja widziałem u mego Ojca, to głoszę; wy czynicie to, co usłyszeliście od waszego ojca».

W odpowiedzi rzekli do niego: «Ojcem naszym jest Abraham».

Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to dokonywalibyście czynów Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy dokonujecie czynów ojca waszego».

Rzekli do Niego: «My nie urodziliśmy się z nierządu, jednego mamy Ojca – Boga».

Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem sam od siebie, lecz On Mnie posłał».


Bagno jest groźne, gdyż wciąga, można w nim utonąć. Aby się uratować, trzeba albo punktu podparcia, albo czyjejś pomocy z zewnątrz. W życiu duchowym największym niebezpieczeństwem jest grzech: on wciąga, osacza. Jak alkoholizm ogranicza siły życiowe, gdyż uzależnia, ogranicza wolność, tak grzech wprowadza w ciężką i groźną niewolę. Potrzebujemy ratującej dłoni Chrystusa. On ją do nas wyciąga, tylko trzeba się jej mocno złapać. Potrzebujemy punktu podparcia. Jezus daje nam go: swój krzyż. Tylko trzeba się na nim wesprzeć. W terapeutycznym programie dwunastu kroków Anonimowych Alkoholików człowiek uzależniony uświadamia sobie, że tylko siła większa od niego może przywrócić mu wolność. My jesteśmy anonimowymi grzesznikami i potrzebujemy siły większej od nas samych – zbawienia, które przynosi Syn Boży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • henryk
    21.03.2018 10:01
    "Jeżeli trwacie w nauce mojej, jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»." Wolnym jest ten, który sam wybiera to czego chce. Wybierać to co się chce, można jedynie znając prawdę. Najlepszym przykładem obrazującym to, jest statek na morzu. Jeżeli kierujący statkiem nie znają prawdziwego swojego położenia, to nie są w stanie wyznaczyć kursu prowadzącego do wybranego celu. Każdy, kto jako cel wybrał sobie dobro, aby w nim żyć i je tworzyć, musi zrozumieć drogę Jezus , aby nią podążać do tego celu, bo innej drogi do dobra nie ma.
    doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.