107,6 FM

Nienarodzone dzieci w 3D

Dzięki tej technologii lekarze mogą jeszcze lepiej zdiagnozować małego pacjenta.

Technologia bardzo poszła do przodu. Teraz można uzyskać szczegółowy obraz 3D do wydrukowania po badaniu ultrasonografem. Dzięki czemu, rodzice mogą zobaczyć i potrzymać swoje jeszcze nienarodzone dzieci. Lekarze używają wydruków 3D, aby lepiej kontrolować zdrowie i rozwój dziecka. Mówią, że modele pomagają im wykryć nieprawidłowości i zdiagnozować problemy medyczne, które może mieć dziecko.

Rosyjska firma Embryo 3D to tylko jedna z wielu firm oferujących wydruki z ultrasonografu w naturalnej wielkości 3D.

- Przyjaciółka martwiła się o zdrowie swojego dziecka i chciała je zobaczyć - mówi szef rosyjskiej firmy Embryo Ivan Gridin. - Miała kilka razy robiony ultrasonograf, ale to nie wystarczyło. W tym czasie lubiłem nowe technologie i drukowanie 3D. Powiedziałem więc, wydrukujmy je.

W zeszłym tygodniu Yuliana Recun dostała model 3D swojego dziecka. - Zamówiliśmy model 3D naszego dziecka, które jest teraz w moim brzuchu - powiedziała w wywiadzie dla "International Business Times" - To dziwne uczucie, dziecko jeszcze się nie urodziło, ale możesz je dotknąć i poczuć tak, jak jest.

Wielu matkom ten pomysł bardzo się spodobał. - Mówią, że to wspaniałe uczucie widzieć, jak ich dzieci wyglądały przed narodzinami - wspomina przedstawiciel firmy Fasotec - Cieszyły się także patrząc na model po porodzie, myśląc: Tak wyglądało moje dziecko, gdy jeszcze było w brzuchu. Teraz przypomina mi, jak to było być w ciąży. Russia: Expectant mothers can now print 3D models of their unborn
Ruptly

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama