107,6 FM

Wróblewski: Należy zrobić więcej, aby pomóc osobom niepełnosprawnym

Należy zrobić dużo więcej, aby systemowo pomóc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom - ocenił podczas komisji sprawiedliwości poseł Bartłomiej Wróblewski (PiS). Dodał, że niezależnie od poglądów politycznych, posłowie powinni wesprzeć projekt "Zatrzymaj aborcję".

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka rozpoczęła w poniedziałek prace nad obywatelską inicjatywą ustawodawczą "Zatrzymaj aborcję", która znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Komisja ma zaopiniować projekt dla komisji polityki społecznej i rodziny.

Bartłomiej Wróblewski (PiS) ocenił, że "argumenty natury prawnej" przemawiają za projektem "Zatrzymaj aborcję". Przywołał wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 1997 r., który uznał, że od momentu powstania życie ludzkie staje się wartością chronioną konstytucyjnie i dotyczy to także fazy prenatalnej.

Poseł powiedział także, iż należy "zrobić dużo więcej, aby systemowo pomóc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom". Dodał jednocześnie, że w ostatnich latach "dużo w tej sprawie zostało zrobione". W tym kontekście wymienił m.in. program 500 plus, "Za Życiem".

Podkreślił, że "prawo do życia jest prawem uniwersalnym i podstawowym". "Niezależnie od poglądów politycznych, władz partyjnych powinniśmy tę sprawę wesprzeć, pamiętając i wspierając jednocześnie osoby niepełnosprawne i ich rodziny" - podkreślił.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama