107,6 FM

Noc konfesjonałów w całej Polsce - ostatni dzwonek na spowiedź przed świętami

Rekordowa liczba parafii bierze udział w tegorocznej edycji Nocy Konfesjonałów. Kapłanom, którzy posługują w Sakramencie Pojednania, błogosławi sam papież Franciszek.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji w całej Polsce jest ks. Grzegorz Adamski, z parafii św. Rodziny w Szczecinie. Zaczynał w 2010 roku po to, aby uczcić piątą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Wtedy w inicjatywie uczestniczyły w Szczecinie trzy kościoły. Dziś jest ich ponad 230 w całej Polsce.

- Nieraz szukamy sobie wymówek, że nie ma czasu – mówi KAI ks. Adamski. - Otóż ta spowiedź ostatniej szansy, jak to trochę nazywamy, jest momentem, kiedy podczas nocy można znaleźć czas. To wymaga poświęcenia, bo trzeba zrezygnować ze snu, odpoczynku, ale czas wtedy jest - zapewnia kapłan.

Warunkiem uczestnictwa w Nocy konfesjonałów jest zorganizowanie w Wielkim Tygodniu spowiedzi trwającej przynajmniej do północy oraz zgłoszenie tego na portalu nockonfesjonalow.pl. W tym roku najwięcej kościołów zadeklarowało spowiedź nocną w Wielki Czwartek i Wielki Piątek.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama