107,6 FM

Abp Hoser: Ten, kto zbliża się do Boga, staje się świadkiem Zmartwychwstałego Pana

W Poniedziałek Wielkanocny bp senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył mszy św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana.

W homilii abp Hoser podkreślił, że fakt zmartwychwstania Chrystusa wciąż jest przedmiotem negacji wielu środowisk. Przeciwnicy Boga stosują dziś tę samą metodologię, którą wykorzystali faryzeusze, starając się zaprzeczyć prawdzie o zmartwychwstaniu. Robią wszystko, by nie istniał On zarówno w naszej przestrzeni życia publicznego, świadomości społecznej, jak i w naszych sercach. By nie mógł On działać w nas i przez nas w tym świecie - mówił abp Hoser.

Zwrócił uwagę, że jednym z argumentów używanych przez przeciwników Chrystusa jest posądzanie Kościoła o kłamstwo i manipulacje.

Abp Hoser podkreślił, że wierność Bogu wymaga dziś wyjątkowej odwagi i męstwa będącego darem Ducha Świętego. - Dlatego tak ważne, byśmy korzystali z sakramentów. Tam możemy spotkać żywego i działającego Boga – przekonywał . Zwrócił jednocześnie uwagę, że ten, kto zbliża się do Jezusa, staje się Jego świadkiem w świecie.

Oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zakończy się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  02.04.2018 14:40
  Postepem czasu jest fakt, ze oto dzis oczekujemy na Dobra Nowine...Krolestwo Chrystusa, to wlasnie jest ten postep czasu...o ktorym wprawdzie papiez prawi, ale inaczej, po swiatowemu...postep swiata tak, ale Chrystus ciagle na krzyzu...jezeli nie wierzycie, to rozejrzyjcie sie wokolo.
  doceń 1
 • JaMCI
  02.04.2018 21:46
  Nie słucham naszych księży biskupów i kardynałów do czasu, aż jednoznacznie wypowiedzą się o Amoris Laetitia.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama