107,6 FM

Przeor Jasnej Góry odpowiedział na list w sprawie narodowców

Jasna Góra jest otwarta dla wszystkich pielgrzymów, wymagamy jedynie szacunku dla tego świętego miejsca, odpowiedniego zachowania i liczymy na dojrzałość wszystkich wiernych, którzy tutaj przybywają - napisał przeor częstochowskiego klasztoru w odpowiedzi na list otwarty w sprawie pielgrzymki środowisk narodowych. Tekst „Listu Otwartego” został przekazany przeorowi Jasnej Góry 3 kwietnia.

O. Marian Waligóra informuje, że według ustaleń z organizatorami planowana Pielgrzymka Środowisk Narodowych na Jasną Górę ma „mieć wyłącznie charakter modlitewny”, a jej centralnym wydarzeniem będzie Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. 

Przeor zauważył, że „opiekunowie Sanktuarium nie mogą ograniczać możliwości modlitwy wiernym, bo byłoby to niezgodne z nauką Kościoła”, wymagają jednak „od wszystkich uszanowania sakralności i powagi Jasnej Góry. - Polacy przychodzą na to święte miejsce ze wszystkim co składa się na ich życie, zarówno w wymiarze osobistym, jak i społecznym. - Szanujemy te postawy pielgrzymów i dziękujemy za ich świadectwo wiary i zaufania do Boga – napisał jasnogórski przeor.

O. Waligóra zaprasza wszystkich do pójścia za przykładem papieży - św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka -  do pielgrzymowania na Jasną Górę - do żarliwej modlitwy przed Cudownym Obrazem.

„Módlmy się za siebie nawzajem, za naszą Ojczyznę i świat cały”- wzywa przeor częstochowskiego klasztoru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama