107,6 FM

Skuteczne „lekarstwo nieśmiertelności”

Chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu. J 6,33

«Jaki więc Ty uczynisz znak, abyśmy go zobaczyli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”».

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu».

Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze ten chleb!»

Odpowiedział im Jezus: «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».


Jezus Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata: gdy modlimy się we wspólnocie, gdy służymy Mu, czyniąc dobro wobec „jednego z braci Jego najmniejszych” (Mt 25,40), gdy przyjmujemy sakramenty święte. W sposób szczególny jednak doświadczamy Jego bliskości, celebrując Eucharystię. Staje się wówczas dla swego Kościoła prawdziwym „chlebem, który z nieba zstępuje i daje życie światu”. Gdy przyjmujemy go z wiarą, jest dla nas drogocennym pokarmem wśród ścieżek doczesności i skutecznym „lekarstwem nieśmiertelności”, „antidotum na śmierć” (św. Ignacy z Antiochii). Kto spożywa Ciało Chrystusa i pije Jego Krew, będzie żył na wieki. Spraw, zmartwychwstały Panie, bym podczas każdej Mszy św. nasycał się Twoją zbawczą obecnością wśród nas!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Paweł
    17.04.2018 09:32
    Chleb w pojęciu ludzkim jest symbolem wszelkiego pokarmu dającego życie, jednak chleb pozwala tylko na kontynuowanie funkcji życiowych ciała. Nie chroni on jednak ludzi przed innymi czynnikami odbierającymi życie ludziom w ogóle. Chleb, o którym mówi Chrystus, jest Chrystus jako droga życia, czyli życie wg Przykazań Bożych i okazując miłosierdzie bliźnim, która całkowicie chroni człowieka przed utratą życia, przy czym życie w tym przypadku odnosi się do życia ziemskiego, jak i wiecznego. Człowiek, który przyjmie (uwierzy) Chrystusa jako drogę życia, nie boi się utraty życia ziemskiego, bo wierzy, że życie ziemskie jest tylko wstępem do życia wiecznego. Obecnie słowo "wiara" jest słowem, jak wiele innych słów o fundamentalnym znaczeniu, bardzo zakłamanym. Wierzyć, to znaczy mieć przekonanie na poziomie poznania, bez poznania, czyli to w co się wierzy, traktuje się tak samo, jakby to było poznane zmysłami. Jeżeli tak nie jest, to nie ma się wiary, tylko domniemania, albo tylko udaje się wiarę w coś.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.