107,6 FM

Najlepszy prezent na Dzień Dziecka

Do włączenia w akcję Duchowego Prezentu zachęca Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej działającej przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

W parafii św. Mikołaja w Lublinie od wielu już lat w intencji dobrego wychowania młodego pokolenia modli się Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej założone przez młodzież oraz parafian. 

- Przychodzą do nas z całej Polski setki intencji z prośbą o modlitwę w różnych, czasem trudnych sprawach wychowawczych - mówi Marcin Czakon z Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. - Są intencje z prośbą o uwolnienie z nałogów, uzależnienia komputerowego, poprawy relacji rodzinnych, nawrócenia i odnalezienia powołania dla młodych.

Bractwo spotyka się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, a oprócz tego codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja modli się w polecanych intencjach Różańcem. Opiekunem Bractwa jest ks. proboszcz Piotr Kawałko.

 - W związku z napływającymi intencjami modlitewnymi postanowiliśmy zorganizować akcję, która będzie odpowiedzią na wszystkie potrzeby - wyjaśnia M. Czakon. - Duchowy Prezent na Dzień Dziecka ma skłonić rodziców, dziadków oraz inne osoby do podjęcia modlitwy i walki duchowej w intencji dzieci i młodzieży.

Jak informują organizatorzy przedsięwzięcia, wystarczy wysłać mail do Bractwa a oni za darmo prześlą pocztą tradycyjną deklarację do wypełnienia, która będzie prezentem dla dziecka. - W ten sposób, mamy nadzieję pomóc wszystkim dzieciom i młodzieży. Wierzymy, że modlitwa i duchowa walka (wyrzeczenia, post, uczynki miłosierdzia) za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny zaowocują - podkreśla Marcin Czakon. 

Deklarację można złożyć na kilka dni, miesiąc lub cały rok. - Do modlitwy za młodzież zachęcamy już od jakiegoś czasu - zaznacza M. Czakon. -  Mamy wiele deklaracji modlitwy od osób z całej Polski, Europy, a nawet z Kanady. Można również przesyłać do nas intencje z prośbą o modlitwę w trudnych sprawach wychowawczych - dodaje. 

Bractwo Różańcowe nie poprzestaje jednak jedynie na modlitwie. - W ramach Akademii Młodzieżowej organizujemy także pracę  duszpasterską z młodzieżą przy parafiach - informują członkowie Bractwa. - Działamy przy pięciu parafiach w naszej diecezji, prowadzimy teatry młodzieżowe oraz telewizję młodzieżową. Młodzież w swoich parafiach tworzy oddziały Bractwa Różańcowego i również organizuje modlitwę za młode pokolenie.
Od 24 kwietnia sekretariat akcji Duchowy prezent na Dzień Dziecka będzie przyjmował zamówienia i przesyłał wszystkim zainteresowanym „Duchowe prezenty dla dzieci” – deklaracje modlitwy rodziców za dzieci. 

Szczegóły akcji na stronie: duchowy prezent

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama