107,6 FM

Beata Szydło zapewnia, że rząd pomoże niepełnosprawnym

Wicepremier spotkała się w niedzielę z mieszkańcami Krościenka nad Dunajcem, którzy zwrócili uwagę m. in. na problem zasiłków dla niepełnosprawnych.

Na spotkanie z wicepremier przyszli m.in. rodzice osób niepełnosprawnych, którzy domagali się większego wsparcia.

"Prosimy przekazać prezesowi Kaczyńskiemu, aby się ulitował nad osobami niepełnosprawnymi. Za obecne zasiłki niepełnosprawni nie są w stanie funkcjonować. Jestem rozgoryczony tą sytuacją" - mówił ojciec niepełnosprawnego, który przekazał petycję na ręce wicepremier. Szydło przyznała, że największym wyzwaniem rządu jest wysokość zasiłków dla niepełnosprawnych.

"Musimy sobie zdawać sprawę, że każdy przypadek niepełnosprawnego wymaga indywidualnego podejścia. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i w możliwie najszybszym czasie nowe propozycje zostaną wprowadzone. Mam nadzieję, że będzie to na najbliższym posiedzeniu Sejmu" - mówiła Szydło.

Wicepremier zaznaczyła, że propozycja w tej sprawie przedstawiona przez premiera Morawieckiego jest kompletna. "To jest wyjście naprzeciw osobom, które oczekują pomocy. To jest bardzo konkretna propozycja i na pewno rząd i klub parlamentarny PiS są gotowi tę propozycję przyjąć. Mam nadzieję, że to się stanie w konsensusie z przedstawicielami wszystkich partii" - mówiła Szydło.

Wyraziła nadzieję, że propozycja ostanie przyjęta już na najbliższym posiedzeniu sejmu.

Wicepremier zaapelowała, aby rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych zrezygnowali z dalszego protestu w sejmie.

Szydło mówiła w Krościenku, że rząd wprowadzi program, który ma pomóc małym samorządom w modernizacji dróg lokalnych i zachęcała włodarzy gmin i miast do korzystanie z niego.

Odpowiadając na pytania mieszkańców wicepremier powiedziała, że rząd pracujemy nad rozwiązaniem problemu systemu emerytalnego.

"Nie jest to tylko kwestia wysokości emerytur, ale też w jaki sposób ten system ma być skonstruowany. Myślę, że w przyszłym roku będą konkrety w tej sprawie" - mówiła Szydło.

Wicepremier podkreślała, że Polska ma silną pozycję w Unii Europejskiej i cały czas wzmacniamy naszą pozycję na arenie międzynarodowej.

"Jesteśmy przeświadczeni o tym, że nasza pozycja międzynarodowa zależeć będzie od tego, w jaki sposób polski rząd będzie przedstawiał na arenie międzynarodowej polskie interesy. () Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej, ale chcemy być traktowani na takich samych zasadach jak inni. To jest stanowisko polskiego rządu, które cały czas podkreślamy. Interes polskiej gospodarki, polskich obywateli, bezpieczeństwo Polski to są najważniejsze sprawy do rozmów z naszymi zagranicznymi partnerami. Musimy pamiętać, że Polska jest nasza wspólna, jest jedna i każdy z nas ma obowiązek dbać o jej przyszłość i bezpieczeństwo" - mówiła Szydło.

Przed spotkaniem z mieszkańcami Krościenka, Beata Szydło wzięła udział w uroczystej inauguracji letniego sezonu turystycznego spływu przełomem Dunajca.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama