107,6 FM

zaBIEGAJ o Rodzinę 2018

Do 7 maja można zgłaszać udział w biegu, który odbędzie się w Bytomiu-Miechowicach w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

Trzecia edycja imprezy „zaBIEGAJ o…” odbędzie się 20 maja i tym razem poświęcona będzie rodzinie.

"Bieg, oprócz promowania aktywnego wypoczynku, jest również zachętą do odnawiania więzi w rodzinach i zapraszania do nich Boga. Impreza przypada dokładnie w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zawodnicy wraz z organizatorami będą więc też prosili o Jego światło dla swoich rodzin" - informują organizatorzy.

Zawody rozpoczną się o 14.30 w miechowickim lesie (start na „Dołku” - boisko przy ul. Felińskiego 121).

Przewidziano dystans 2,5 km w dwóch kategoriach indywidualnych - bieg i marsz nordic-walking, oraz dwóch rodzinnych - również bieg i marsz.

Po ukończeniu biegu każdy zawodnik indywidualny otrzyma medal, a każda rodzina, która przekroczy metę trzymając się za ręce - puchar.

W pakiecie startowym, oprócz spersonalizowanych numerów startowych, znajdzie się również mały drobiazg, który ma przypominać zawodnikom o dbaniu o swoje rodziny w życiu codziennym.

W tym roku uczestnicy nie wnoszą opłat startowych, za to są zachęcani, aby wesprzeć finansowo Amelkę Suwałę, chorą na artrogrypozę.

Organizatorem biegu jest stowarzyszenie „Do dzieła!” działające w Bytomiu-Miechowicach, a sponsorem i współorganizatorem imprezy jest Dariusz Laksa, nauczyciel, trener, „Stylowy Biegacz”.

Zapisy odbywają się przez formularz podany na stronie parafii Bożego Ciała bcmiechowice.pl w zakładce „zaBIEGAJ o Rodzinę” .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama