"Wywieśmy flagę na naszych mieszkaniach i domach"

dodane 02.05.2018 12:50

PAP |

Od dzisiaj na wszystkich urzędach w Polsce będzie powiewać biało-czerwona flaga; ale oprócz urzędów, jeśli tylko możemy, wywieśmy flagę na naszych mieszkaniach i domach. Ja już to zrobiłem - napisał w środę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

"Wywieśmy flagę na naszych mieszkaniach i domach"   Pixabay

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi RP. Z tej okazji premier zaapelował na Twitterze, by wywiesić biało-czerwone flagi na mieszkaniach i domach. "Od dzisiaj, czyli Dnia Flagi RP na wszystkich urzędach w Polsce będzie powiewać #BiałoCzerwonaPL, aby pokazać naszą radość z 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Ale oprócz urzędów, jeśli tylko możemy, wywieśmy flagę na naszych mieszkaniach i domach. Ja już to zrobiłem" - napisał w środę szef rządu.

W ramach obchodów Dnia Flagi RP premier odwiedzi w środę po południu Stalową Wolę, gdzie wręczy kilkadziesiąt flag państwowych przedstawicielom różnych grup społecznych, w tym m.in. policjantom i strażakom. Następnie podczas objazdu po kraju premier będzie wręczał flagi także przedstawicielom lokalnej społeczności.

Na kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy Morawiecki poinformował, że postanowił, aby na wszystkich budynkach administracji publicznej, administracji rządowej do końca roku jubileuszu odzyskania niepodległości wisiały flagi państwowe. Jak mówił wówczas, barwy narodowe "jednoczą Polaków wokół dobra".

Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu - godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MATEUSZ MORAWIECKI, OBCHODY, PAP, RZĄD, ŚWIĘTO

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 gość 02.05.2018 20:17
Niezalogowany użytkownik Nie mam zamiaru jej zdobywać...
Plusów: 0 thebodzio 02.05.2018 17:45
Niezalogowany użytkownik Nie martw się! Dziś flagę można zdobyć bez problemu.
Plusów: 0 gość 02.05.2018 14:59
Niezalogowany użytkownik masz się czym chwalić
Plusów: 1 gość 02.05.2018 13:03
Niezalogowany użytkownik U mnie w domu nawet nie ma flagi...

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl