Nietypowa zebra w Sosnowcu

dodane 15.05.2018 13:26

Agata Nurek /Radio eM

"Patrz w lewo", "Patrz w prawo" - to napisy, które pojawiły się na jednym z przejść dla pieszych w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze.

Nowe oznakowanie mające przypominać pieszym o zachowaniu ostrożności   Agata Nurek /Radio eM Nowe oznakowanie mające przypominać pieszym o zachowaniu ostrożności Nietypowe napisy to komunikaty mające przypominać pieszym o zachowaniu ostrożności. Szczególnie tym, którzy przechodząc korzystają z telefonów komórkowych. Skąd pomysł na takie oznakowanie? To Radiu eM wyjaśnił Krzysztof Polaczkiewicz z Urzędu Miasta w Sosnowcu:  

"Patrz w lewo", "Patrz w prawo" - to napisy, które pojawiły się na jednym z przejść w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze   Agata Nurek /Radio eM "Patrz w lewo", "Patrz w prawo" - to napisy, które pojawiły się na jednym z przejść w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze Sosnowieccy urzędnicy spełnili prośbę mieszkańca. Teraz nie wykluczają, że podobne oznakowanie pojawi się też na innych przejściach dla pieszych. Póki co wszyscy, którzy będą chcieli przedostać się na drugą stronę ulicy Braci Miroszewskich natkną się na komunikaty "Patrz w lewo", "Patrz w prawo". Mieszkańcy podkreślają, że na pasach w dzielnicy Zagórze doszło już do wielu wypadków z udziałem pieszych, dlatego pozytywnie oceniają nowe oznakowanie:

Mieszkańcy podkreślają jednak, że bezpieczeństwo zdecydowanie poprawiłaby sygnalizacja świetlna, której brakuje.

Przejście przez ulicę Braci Miroszewskich   Agata Nurek /Radio eM Przejście przez ulicę Braci Miroszewskich

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NOWE NAPISY NA PRZEJŚCIU, PATRZ W LEWO, PATRZ W PRAWO, SOSNOWIEC, SOSNOWIEC-ZAGÓRZE, UL BRACI MIROSZEWSKICH, ZAGÓRZE, ZEBRA W SOSNOWCU