107,6 FM

Nietypowa zebra w Sosnowcu

"Patrz w lewo", "Patrz w prawo" - to napisy, które pojawiły się na jednym z przejść dla pieszych w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze.

Nietypowa zebra w Sosnowcu   Nowe oznakowanie mające przypominać pieszym o zachowaniu ostrożności Agata Nurek /Radio eM Nietypowe napisy to komunikaty mające przypominać pieszym o zachowaniu ostrożności. Szczególnie tym, którzy przechodząc korzystają z telefonów komórkowych. Skąd pomysł na takie oznakowanie? To Radiu eM wyjaśnił Krzysztof Polaczkiewicz z Urzędu Miasta w Sosnowcu:  

Nietypowa zebra w Sosnowcu   "Patrz w lewo", "Patrz w prawo" - to napisy, które pojawiły się na jednym z przejść w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze Agata Nurek /Radio eM Sosnowieccy urzędnicy spełnili prośbę mieszkańca. Teraz nie wykluczają, że podobne oznakowanie pojawi się też na innych przejściach dla pieszych. Póki co wszyscy, którzy będą chcieli przedostać się na drugą stronę ulicy Braci Miroszewskich natkną się na komunikaty "Patrz w lewo", "Patrz w prawo". Mieszkańcy podkreślają, że na pasach w dzielnicy Zagórze doszło już do wielu wypadków z udziałem pieszych, dlatego pozytywnie oceniają nowe oznakowanie:

Mieszkańcy podkreślają jednak, że bezpieczeństwo zdecydowanie poprawiłaby sygnalizacja świetlna, której brakuje.

Nietypowa zebra w Sosnowcu   Przejście przez ulicę Braci Miroszewskich Agata Nurek /Radio eM

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama