Popularny w mediach świadek koronny "Masa" zatrzymany

dodane 16.05.2018 11:56

PAP |

Sześć osób, w tym świadek koronny Jarosław S., ps. "Masa", zostało zatrzymanych w środę na polecenie prokuratury, prowadzącej śledztwo w sprawie wyłudzeń kredytów, korupcji i powoływania się na wpływy w komendzie policji w Łodzi.

Popularny w mediach świadek koronny "Masa" zatrzymany   Henryk Przondziono /Foto Gość

Śledztwo prowadzą prokuratorzy z wydziału zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

Naczelnik tego wydziału prok. Maciej Florkiewicz powiedział PAP, że w środę zatrzymano w tej sprawie sześć osób. Są wśród nich funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, urzędnik z urzędu celno-skarbowego w Łodzi oraz Jarosław S. ps. "Masa", który ma status świadka koronnego. "Sprawa nie dotyczy żadnego z postępowań, w których jest on świadkiem koronnym" - zaznaczył Florkiewicz.

Jak dodał, dokonano kilkunastu przeszukań na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego w miejscach pobytu i zamieszkania osób podejrzanych, w prowadzonych przez nich firmach i w miejscach pracy.

Zatrzymane osoby będą przesłuchiwane w środę i prawdopodobnie także w czwartek. Florkiewicz powiedział, że planowane jest przedstawienie zarzutów dotyczących wielu oszustw na szkodę banków na łączną kwotę 660 tys. zł - chodzi o wyłudzenia kredytów i pożyczek na podstawie nierzetelnych dokumentów. Zarzuty mają też dotyczyć przyjmowania i wręczania łapówek funkcjonariuszom publicznym, a także powoływania się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

"Zatrzymanie Jarosława S., ps. "Masa", i innych osób to wynik wielomiesięcznej pracy funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji, czego efektem była decyzja prokuratury o zatrzymaniu i postawieniu zarzutów" - powiedział PAP rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

Jak pierwszy informację o zatrzymaniu "Masy" podał portal tvp.info.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, ŚLEDZTWO

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 maryja! 16.05.2018 16:26
Niezalogowany użytkownik To wpływa na ocenę jego wiarygodności jako świadka koronnego. Słowa przestępcy są podejrzane jak on sam. Okaże się jeszcze, że WSI i mafia to ludzie, którzy znaleźli sobie frajerów od białej lub czarnej roboty, a likwidacja niewygodnych świadków to tylko przypadkowy proceder. Z zaufaniem do przestępców jest jak z zaufaniem do polityków. Kto chce ten kłamie, powstają plotki, a na koniec gigantyczny fake news i propaganda goebbelsowska i nie wiadomo co o tym myśleć. Dobrze przynajmniej, że rząd ma jasne intencje. Może wyjdziemy z chaosu na prostą.

wszystkie komentarze >