107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: rodzice dajcie dzieciom siebie

O potrzebie dawania dzieciom siebie samych mówił do rodziców w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Przypomniał też słowa z Piekar: o alkoholizmie, smogu i pożarach na wysypiskach.

Abp Wiktor Skworc: rodzice dajcie dzieciom siebie   Abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki Podziękowania i oklaski dla ratowników z kopalni "Zofiówka" należały im się, zwłaszcza, że tu i ówdzie pojawiały się głosy krytyczne, kwestionujące ich ofiarność i profesjonalne działanie - mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Słowa jego wdzięczności dla ratowników padły podczas niedawnej męskiej pielgrzymki do Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Zostały nagrodzone wyjątkowo rzęsistymi brawami pątników. Metropolita katowicki przypomniał, że z rąk legata papieskiego kard. Zenona Grocholewskiego zastęp ratowników otrzymał w Piekarach srebrny medal papieski.

W "Rozmowie Poranka" arcybiskup podkreślił też duże znaczenie wypowiadanych na wzgórzu piekarskim apeli: o ograniczenie pijaństwa, o zadbanie o czyste powietrze, o walkę z pożarami na składach odpadów.

Z okazji Dnia Dziecka abp Wiktor Skworc prosił rodziców, żeby przede wszystkim dzieciom dali siebie, swój czas i obecność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy