Dorosły syn przegrał w sądzie proces z ojcem o kieszonkowe

dodane 03.06.2018 09:16

PAP |

29-latek ma obowiązek zakasać rękawy i wziąć się do pracy, a nie obciążać rodziców - tak adwokat przedsiębiorcy z Wenecji skomentował wyrok sądu, który oddalił wniosek jego syna żądającego 900 euro kieszonkowego miesięcznie.

Dorosły syn przegrał w sądzie proces z ojcem o kieszonkowe   HENRYK PRZONDZIONO /GN

Włoski dziennik "Il Messaggero", który informuje o tej sprawie, wyjaśnia, że sądowy spór syna z ojcem rozpoczął się 4 lata temu. 25-letni wtedy mężczyzna postanowił na drodze sądowej wystąpić do swego majętnego ojca z żądaniem 230 tysięcy euro na studia, w tym także podyplomowe.

Ojciec odmówił wyłożenia tej sumy, ale sąd nakazał mu wypłacanie synowi kwoty 300 euro miesięcznie.

Syn jednak nie zaakceptował wysokości kieszonkowego i ponownie wystąpił do sądu; tym razem żądając jego trzykrotnego podniesienia do 900 euro.

Sąd w Padwie, gdzie toczyła się ta sprawa, nie tylko odrzucił ten wniosek, ale także uchylił poprzedni wyrok z 2014 roku, nakładający obowiązek wypłaty 300 euro kieszonkowego. To zaś oznacza, że syn przegrał wszystko.

Satysfakcję wyraził cytowany przez dziennik adwokat pozwanego rodzica Stefano Marrone.

"Po czterech latach wymiar sprawiedliwości uznał święte prawo ojca do tego, by mógł zobaczyć, że jego syn sam się utrzymuje. 29-letni syn ma obowiązek zakasać rękawy i wziąć się do pracy nie obciążając dalej rodziców" - stwierdził mecenas Marrone.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 5 Magdalena 04.06.2018 12:26
Niezalogowany użytkownik ???
Plusów: 0 marek 04.06.2018 10:14
Niezalogowany użytkownik w Polsce też jest takie samo prawo,umożliwiające państwo/sądom na rozwalanie rodzin,niszczenie Boskiego porządku prawnego;właśnie XX wiek przyniósł na świecie powszechne upaństwowienie rodzin i małżeństw i na tym polega tryumf szatana,o którym wspomniała bodajże siostra Łucja.
Plusów: 19 Gosc 03.06.2018 17:22
Niezalogowany użytkownik Oczywiscie wszyscy studenci. WAS chodzi tylko do znachorow bez studiow i korzysta z urzadzen, ktorych zaden inzynier nie konstruowal!
Plusów: 1 was 03.06.2018 17:13
Niezalogowany użytkownik Nie w wieku 29 lat, ale już o 10 lat wcześniej powinien zakasać rękawy, a nie byczyć się na studiach na cudzy koszt i marnować czas. Ta sprawa tylko potwierdza, że studenci to największe lenie, nieroby i darmozjady, którzy w ten sposób tylko przedłużają swoje dzieciństwo.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl