Przewodniczący niemieckiego episkopatu nie uważa wskazań Watykanu za ostateczne

dodane 05.06.2018 07:30

KAI |

Stolica Apostolska wyraźnie sprzeciwiła się udzielaniu Komunii świętej protestantom w małżeństwach mieszanych.

Przewodniczący niemieckiego episkopatu nie uważa wskazań Watykanu za ostateczne   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupiej, kard. Reinhard Marx opublikował w poniedziałek wieczorem następujące oświadczenie:

„List prefekta Kongregacji Nauki Wiary z 25 maja 2018 r. dotarł do przewodniczącego Niemieckiej Konferencji Biskupiej, kard. Reinharda Marxa dziś wieczorem, 4 czerwca 2018 r. Podczas rozmowy 3 maja 2018 roku w Rzymie powiedziano uczestniczącym w nich biskupom, że powinni oni znaleźć możliwie jednomyślne stanowisko, w duchu komunii kościelnej. Przewodniczący jest zatem zaskoczony, że list ten dotarł z Rzymu, zanim jeszcze zostało wypracowane takie zgodne rozwiązanie. Przewodniczący widzi w liście wyraz konieczności dalszych rozmów w obrębie Niemieckiej Konferencji Biskupiej, przede wszystkim w łonie Rady Stałej oraz na forum jesiennego zgromadzenia plenarnego, ale także z odpowiednimi dykasteriami rzymskimi i z samym Ojcem Świętym ".

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Anonim (konto usunięte) 06.06.2018 13:14
Niezalogowany użytkownik pozdrawiam
Plusów: 5 Savonarola 05.06.2018 19:33
Niezalogowany użytkownik Na naszych oczach dokonuje sie rozpad Kosciola powszechnego na mniejsze,niezalezne Koscioly narodowe.Polski Kosciol katolicki tez ma inne zdanie w wielu kwestiach niz watykanski zwierzchnik.
"Przewodniczący niemieckiego episkopatu nie uważa wskazań Watykanu za ostateczne". Panie Marx nie trzeba być nawet diakonem, żeby wiedzieć, że drogami do Jedności są posłuszeństwo Papieżowi, ufność Bożej Opatrzności i pokora. Skoro Stolica Apostolska wyraźnie sprzeciwiła się udzielaniu Komunii świętej protestantom w małżeństwach mieszanych, to proszę przyjąć to do wiadomości albo iść na emeryturę! Decyzji przełożonych się nie komentuje tylko przyjmuje. Przez takie słowa w tych ostatecznych czasach mogą mogą odpaść od kościoła ludzie małej wiary.
Plusów: 17 Magdalena 05.06.2018 11:05
Niezalogowany użytkownik Przewodniczący nie uważa wskazań Watykanu za ostateczne, bo takiego wydźwięku ( jako ostateczne) nie miały (niestety).

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl