Podkomisja smoleńska: Ciało przynajmniej jednej ofiary wykazało obecność materiałów wybuchowych

dodane 05.06.2018 17:07

PAP |

Zgodnie z posiadanymi dowodami liczne części samolotu, a także ciało przynajmniej jednej ofiary badane specjalistycznymi urządzeniami, w tym metodą chromatograficzną, wykazały obecność materiałów wybuchowych - podała w wtorek w komunikacie podkomisja smoleńska.

Podkomisja smoleńska: Ciało przynajmniej jednej ofiary wykazało obecność materiałów wybuchowych   Wikipedia / CC 2.5 Wrak TU-154

Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego poinformowała, że zakończono przegląd dowodów oraz analiz dostępnych komisji, a dotyczących zidentyfikowania materiałów wybuchowych na miejscu upadku samolotu Tu-154M, który uległ katastrofie w locie do Smoleńska 10 kwietnia 2010r.

Jak podkreśla podkomisja zgodnie z posiadanymi dowodami liczne części samolotu, a także ciało przynajmniej jednej ofiary badane specjalistycznymi urządzeniami, w tym metodą chromatograficzną, wykazały obecność materiałów wybuchowych.

Równocześnie podkomisja stwierdziła, że nie ma żadnych informacji i dowodów wskazujących na obecność materiałów wybuchowych w glebie miejsca zdarzenia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KATASTROFY, MON, PAP, SMOLEŃSK, WYPADKI, ŚLEDZTWO

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 6 Gosc 06.06.2018 12:16
Niezalogowany użytkownik To oczywiste, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Polecam uczciwe przeczytanie raportu technicznego : http://podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/pl/1_36.html
Plusów: 3 jurek 06.06.2018 11:58
Niezalogowany użytkownik Czy z tego wynika, że 1 osoba zginęła z powodu zamachu, a 95 w wypadku komunikacyjnym? Jak można w taki sposób traktować tych zmarłych, pamięć o nich i ich rodziny. Co kilka miesięcy "komisja" wyskakuje z kolejnymi kolejnymi "ustaleniami", najczęscie zresztą sprzecznymi z jakimiś poprzednimi.
Plusów: 3 Gość 06.06.2018 11:05
Niezalogowany użytkownik Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę - teraz choćby znaleźli laski dynamitu albo czarne okrągłe kreskówkowe bomby z lontem, opinia publiczna tego nie kupi. Za dużo było niedomówień, obmowy, obiecywania wyników "już za chwilę", "już jutro", za bardzo grillowano rząd poprzedni bez twardych dowodów, za duża opieszałość i brak PR-u... I już ludzie mają swoje zdanie wyrobione. A zmienić czyjąś opinię graniczy z cudem, Panie Macierewicz, pogrzebałeś Pan tę sprawę.
Plusów: 4 Katolik 06.06.2018 05:42
Niezalogowany użytkownik Niestety klamstwo ma moc.Szczegolnie gdy glosil go jakis autorytet.Sa tacy co juz do smierci wierzyc w to klamstwo beda

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl