Papież: W Kościele nie ma podziału na panów i robotników

dodane 06.06.2018 11:23

PAP |

Papież Franciszek powiedział podczas audiencji generalnej w środę, że w Kościele nie ma podziału na "panów"', czyli biskupów i kapłanów, oraz "robotników", to jest wszystkich pozostałych. Wszyscy jesteśmy Kościołem - zaznaczył.

Papież: W Kościele nie ma podziału na panów i robotników   PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

"Niektórzy myślą, że w Kościele są panowie: papież, biskupi i księża, a potem robotnicy, którymi są pozostali. Nie, Kościołem jesteśmy my wszyscy" - podkreślił Franciszek na spotkaniu z kilkunastoma tysiącami wiernych na placu Świętego Piotra.

W katechezie na temat sakramentu bierzmowania papież mówił, że "wiąże się on z Kościołem powszechnym, rozproszonym po całej ziemi". Wskazywał, że włączenie to wyraża znak pokoju, który kończy obrzęd bierzmowania.

Franciszek wyjaśnił, że znak pokoju "zobowiązuje bierzmowanych do działania na rzecz budowy jedności wewnątrz i na zewnątrz Kościoła, z entuzjazmem i bez dawania się paraliżować przez opór".

Zwracając się do Polaków obecnych na audiencji, papież powiedział, że "ewangelicznymi błogosławieństwami możemy żyć tylko wtedy, gdy Duch Święty przenika nas całą swoją mocą i uwalnia nas od słabości egoizmu, lenistwa czy pychy". "Pozwólcie się prowadzić jego mocy, abyście i wy byli błogosławionymi posłańcami Chrystusowej Dobrej Nowiny" - dodał Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP, PAPIEŻ, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Gość 06.06.2018 13:47
Niezalogowany użytkownik Nie do konca. W koncu bez sakramentow nie ma zycia w Kosciele. A nauczycielami wiary sa tez i swieccy katecheci i np rodzice. W kazdym razie bycie duchownym nie oznacza wladzy a sluzbe i nie przywileje powinny byc dla duchownych a unizenie, by "byc jak Chrystus", ktory ich powolal i za ktorym poszli dobrowolnie. Palace biskupom nie przysluguja a juz na pewno nie na emeryturze.
Plusów: 3 nicki 06.06.2018 11:34
Niezalogowany użytkownik Wszyscy jesteśmy Kościołem, a podział jest na: Kościół nauczający - duchowieństwo i Kościół nauczany- osoby świeckie.

wszystkie komentarze >