Asia Bibi: W celi marzę o wolności i powrocie do dzieci

dodane 06.06.2018 17:43

VATICANNEWS.VA |

„Marzę jedynie o tym, by wreszcie móc zasmakować wolności” – mówi w ekskluzywnym wywiadzie Asia Bibi. Dla tej pakistańskiej chrześcijanki 14 czerwca rozpocznie się już dziesiąty rok w więzieniu, do którego trafiła pod fałszywym zarzutem bluźnierstwa przeciwko Mahometowi. Termin jej rozprawy apelacyjnej wciąż jest odkładany.

Asia Bibi: W celi marzę o wolności i powrocie do dzieci   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Mąż i córka Asii Bibi

„Ciągle słyszę, że wkrótce wyjdę na wolność, ale oczekiwanie jest zbyt długie” – mówi Asia Bibi w wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi La Repubblica. Gazeta starała się o tę rozmowę przez kilka miesięcy. Stała się ona możliwa dzięki pomocy jednej z osób, które mają z uwięzioną kobietą systematyczny kontakt. W obawie o swe bezpieczeństwo pośrednik poprosił o nieujawnianie jego tożsamości.

„Nie tracę nadziei, ale muszę przyznać, że jest ona jednak coraz mniejsza. Zbyt wiele czasu upłynęło od chwili, gdy odebrano mi wolność. Uczyniono to choć nie popełniłam żadnego przestępstwa” – mówi Asia Bibi, która w więzieniu niesłusznie spędziła już dziewięć długich lat. Kobieta przyznaje, że informowana jest o międzynarodowej kampanii, która ma na celu jej uwolnienie. „Nie jest dla mnie ważne, kto mnie wyciągnie z więzienia. Chciałabym jedynie wiedzieć, kiedy to nastąpi” – wyznaje kobieta. Mówi, że marzy o powrocie do rodziny i spotkaniu z pięciorgiem swych dzieci. „Przychodzą mnie odwiedzać. Nie są jednak bezpieczne z mego powodu” – podkreśla Asia Bibi. 

W kwietniu wydawało się, że bliskie już jest rozstrzygnięcie jej sprawy. Został wyznaczony sędzia, który miał poprowadzić jej rozprawę apelacyjną. Problem w tym, że pod wpływem nacisków islamskich fundamentalistów wciąż nie została wyznaczona data rozprawy mającej zdecydować o ewentualnym zwolnieniu Asii Bibi.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 wujek_Olek 07.06.2018 10:34
Dzisiaj pan Tusk w swojej funkcji wystąpił na rzecz uwiezionego w Rosji Ukraińca, który z powodu swojego dobrowolnego strajku głodowego może ucierpieć … Troska o "swoich", "godnych". A dla laickich "humanistów" to, jak widać, tylko martwy chrześcijanin dobrym chrześcijaninem.
Plusów: 23 Łodzianka 06.06.2018 18:31
Niezalogowany użytkownik Tak mało się modlimy w intencji naszych prześladowanych braci i sióstr. Niedawno Asia Bibi prosiła o trwanie z nią w modlitwie jeden dzień. Tylko jeden. Bardzo brakuje wspólnych modlitw podczas niedzielnych mszy św. Albo chociaż miejsca dla prześladowanych chrześcijan w modlitwie wiernych. Oni proszą tak bardzo o naszą modlitwę. Gdy zostaną zamęczeni a później uznani za męczenników i ogłoszeni świętymi czy będziemy mogli z czystym sumieniem modlić się o ich wstawiennictwo? Mając świadomość, że gdy oni nas prosili o modlitwę myśmy milczeli?

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości,
pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna,
wzmocnij nasze Siostry i Braci,
którzy z powodu swej wiary są prześladowani.
Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością,
aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność,
a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie.
Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa
i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia.
Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża,
a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę.
Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.

wszystkie komentarze >