100-metrowy krzyż na 100-lecie niepodległości Polski?

dodane 07.06.2018 12:59

Jarosław Dudała

100-metrowy krzyż na 100-lecie niepodległości Polski ma stanąć w miejscowości Błaszki (woj. łódzkie, diecezja kaliska) - podała "Gazeta Wyborcza".

100-metrowy krzyż na 100-lecie niepodległości Polski?   Tomasz Gołąb /Foto Gość

Dziennik podaje, że zamiar budowy ma być oficjalnie ogłoszony 17 czerwca. Całość ma być sfinansowana z prywatnych datków.

Nie udało nam się skontaktować w tej sprawie z burmistrzem Błaszek Karolem Rajewskim, ani z proboszczami z Błaszek i pobliskiego Wojkowa. Kaliska Kuria Diecezjalna nic na ten temat wie - powiedział jej rzecznik ks. Marcin Papuziński.

Wrócimy do tej sprawy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KRZYŻ

Przeczytaj komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 MaREK 10.06.2018 20:21
Niezalogowany użytkownik Finansowany z prywatnych datków, a co w zamian, kwitowanie fikcyjnych darowizn z możliwością 100 % odliczenia od podatku? Współczesna piramida. Dla niepełnosprawnych zabrakło pieniędzy a ma krzyż są środki.
Plusów: 2 producent 09.06.2018 14:57
Niezalogowany użytkownik Czy na szczycie planuje się postawienie anten telefonii komórkowej ? Proponuję w ozdobnej formie liści laurowych itp
Plusów: 9 Dremor 08.06.2018 14:48
O carskiej Rosji można mówić wiele, ale na pewno wiara i religia miały się tam lepiej, niż za bolszewików. Sugestia, że Bóg sprowadził komunizm na Rosjan, by Polska odzyskała niepodległość oznacza, że Bóg kocha Polaków, a nienawidzi Rosjan. Trochę mało zgodne z teologią.

Dochodzi jeszcze do tego sprzeciw Stolicy Apostolskiej wobec niepodległości Polski. Czyżby kolejni papieże postępowali wbrew woli Boga?
Samo odzyskanie niepodległości było też wynikiem działań terrorystycznych bojówek socjalistycznych. Czyżby Bóg posługiwał się terrorystami i zabijaniem niewinnych?

Wybacz proszę, nie kupuję wersji, że odzyskanie niepodległości było jakimś Planem Bożym.
A co do samej historii, to jakie państwo było najbardziej zainteresowanym wycofaniem się z I WŚ...? Jak to się stało, że Lenin wylądował w Rosji carskiej z furą pieniędzy... ? Czyżby rząd niemiecki chciał dozbroić cara...?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl