Abp Głódź: Tytuł z "Rzeczpospolitej" jest kłamstwem i manipulacją

dodane 08.06.2018 12:05

KAI |

Tytuł ze strony "Rzeczpospolitej" "Ksiądz Głódz informatorem wywiadu PRL" jest kłamstwem i manipulacją - stwierdza abp Sławoj Leszek Głódź. W przekazanym KAI oświadczeniu metropolita gdański odniósł się w ten sposób do tytułu, jakim opatrzono artykuł na jego temat zamieszczony na internetowej stronie dziennika.

Abp Głódź: Tytuł z "Rzeczpospolitej" jest kłamstwem i manipulacją   Tomasz Gołąb /Foto Gość Abp Leszek Sławoj Głódź, metropolita gdański

Publikujemy tekst oświadczenia:

Tytuł "Ksiądz Głódź był informatorem wywiadu PRL" opublikowany i wyeksponowany na stronie rp.pl nie ma odzwierciedlenia w treści artykułu, sugeruje natomiast współpracę ze służbami jako świadomego informatora czy tajnego współpracownika. A to jest kłamstwem.

Oczywistym jest, że tytuł artykułu w Internecie dla wielu czytelników jest informacją samą w sobie. Użycie takiego tytułu, szczególnie w zestawieniu z fotografią Jana Pawła II jest manipulacją, krzywdzącą i niesprawiedliwa sugestią wobec mnie. By zostać informatorem, trzeba mieć świadomość informowania, w przeciwnym razie mamy do czynienia z nieetycznym i niemoralnym wykorzystywaniem człowieka.

W związku z tym proszę o sprostowanie tytułu podanego w "Plus Minus".

Abp Sławoj Leszek Głódź

metropolita gdański

8 czerwca 2018 r.

Przeczytaj też: Rz/Onet: Wywiad PRL traktował abp. Głodzia jako swego informatora. "Byłem ofiarą" - odpowiada arcybiskup

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Anda 09.06.2018 11:03
Niezalogowany użytkownik No przecież dlatego wyleciał ks. Gancarczyk... Acha, pozdrowienia dla cenzora :-)))
Plusów: 4 gośc 09.06.2018 09:00
Niezalogowany użytkownik piszę tu, bo gdzie indziej się nie da. Dlaczego wyłączyliście możliwość komentowania pod informacją o nowych wytycznych episkopatu Polski w sprawie AL? Dlaczego zamykacie usta zaniepokojonym katolikom? To jest wasza "otwartość" i wsłuchiwanie się w głos owiec? Przestaliście być katolickim medium, a jesteście poprawnym politycznie i profranciszkowym.
Plusów: 8 o 08.06.2018 22:14
Niezalogowany użytkownik Wszyscy zawinili, ale nie ks bp. Głódź, hmm. Jeszcze chyba nie było sytuacji współpracy z UB, czy innego skandalu, żeby jakiś "nasz" biskup sam przyznał się do popełnionego zła, a o prośbie o przebaczenie, czy zadośćuczynieniu mowy nawet nie ma:(
Plusów: 9 @ teoretyk 08.06.2018 19:31
Niezalogowany użytkownik @gość ~~ Ciekawe jaki tytuł z dziennika zadowoliłby Bpa I obrońców jego wizerunku ? Bo warto zauważyć, że Bp nie tyle odnosi się do zawartości artykułu ile do samego tytułu, nie oświadcza np. że dane o prezentach które czasami przyjmował, rzecz jasna nieświadomie, od podstępnych służb to kłamstwo. Ja bym zmienił nagłówek na "Beztroskie pogawędki towarzyskiego Biskupa ze szczwanymi lisami"... A jakie są Wasze propozycje?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl