107,6 FM

Włochy odmówiły przyjęcia statku z 629 imigrantami na pokładzie

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini ogłosił w niedzielę, że jego rząd "zaczyna mówić +nie+ przemytowi" migrantów. W wydanym oświadczeniu uzasadnił swą decyzję o odmowie przyjęcia statku organizacji pozarządowej z 629 migrantami.

Salvini w pilnym liście poprosił władze Malty o przyjęcie w swoim porcie statku "Aquarius" organizacji SOS Mediterranee z personelem Lekarzy bez Granic. Na jego pokładzie są migranci uratowani w ostatnich godzinach w czasie 6 operacji na Morzu Śródziemnym. Wśród rozbitków jest 123 nieletnich, 11 dzieci i 7 kobiet w ciąży.

Decyzja podjęta przez szefa MSW, lidera prawicowej Ligi jest bezprecedensowa - podkreślają włoskie media.

Salvini zamieścił wieczorem na Twitterze następujące oświadczenie: "Na Morzu Śródziemnym są statki pod banderą Holandii, Hiszpanii, Gibraltaru i Wielkiej Brytanii, są niemieckie i hiszpańskie organizacje pozarządowe, jest Malta, która nikogo nie przyjmuje, jest Francja, która odpycha na granicy, jest Hiszpania, która bronią strzeże swej granicy, słowem - jest cała Europa, która zajmuje się swoimi sprawami".

"Od dzisiaj także Włochy zaczynają mówić +nie+ przemytowi istot ludzkich, +nie+ biznesowi nielegalnej imigracji" - napisał minister spraw wewnętrznych.

Dodał: "Moim celem jest zagwarantowanie spokojnego życia młodzieży w Afryce i naszym dzieciom we Włoszech".

Rząd Malty, cytowany przez włoskie media, oświadczył, że "nie ma kompetencji" w przypadku statku "Aquarius".

« 1 »
 • Tomasz
  11.06.2018 12:59
  Polski rząd PIS zrobił mądrze w sprawie imigrantów i uchodźców - pomaga na miejscu. Też się przyłączyłem do akcji i regularnie co miesiąć przekazuję skromny datek na pomoc Syryjczykom przez polskie organizacje pozarządowe. Niech 1 milion Polaków przeznaczy na taką pomoc chocia 20 zl, a już się zrobi niezła sumka. Pomagajmy mądrze!
 • Hannah
  11.06.2018 17:32
  Czyli nadal sprowadzanie muzułmańskich emigrantów do Europy to wspaniały interes ! Na wybrzeżu Turcji rybacy i wynajmujący łodzie tam mieszkający stali się milionerami od 3 lat ! I Znajomi Turcy mówią: i jak tu nie popierać Erdogana, który daje zielone światło na taką działalność !!
  doceń 1
 • Batrahe
  11.06.2018 21:54
  Wstyd dla włoskiego rządu.
  doceń 1
 • Gosc
  12.06.2018 10:55
  Brawo włoski rząd. Oby wszystkie kraje UE oprzytomniały i powstrzymały inwazje islamu.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane