107,6 FM

Dzięki odwadze kobiety policjanci złapali podejrzanego o próbę gwałtu

Małopolscy policjanci zatrzymali 42-letniego oświęcimianina, który miał usiłować zgwałcić młodą kobietę. Ich rzecznik Sebastian Gleń podał w poniedziałek, że ofiara wyrwała się oprawcy i zawiadomiła funkcjonariuszy. Krótko potem napastnik został zatrzymany.

"Podejrzany trafił już do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania miał w organizmie 2,1 promila alkoholu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa w Oświęcimiu" - poinformował Gleń.

Napastnik miał zaatakować 24-letnią kobietę w sobotę wieczorem, gdy szła ścieżką obok progu wodnego na rzece Sole w Broszkowicach. Zdołała uderzyć napastnika, wyrwać mu się i uciec. Roztrzęsiona zaalarmowała policjantów.

"We wskazane przez pokrzywdzoną miejsce błyskawicznie pojechało kilka patroli. Po ustaleniu rysopisu napastnika policjanci rozpoczęli poszukiwania. Po kilkunastu minutach jeden z patroli dostrzegł mężczyznę pasującego do rysopisu. Na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci jednak szybko go zatrzymali" - poinformował Sebastian Gleń.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama