107,6 FM

Jezusa nie interesuje „rentowność” naszych działań

Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną… Mt 6,28

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.

Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!»


Wezwanie, aby podziwiać przydrożne kwiaty, które dziś są, a których jutro nie ma, ukazuje nowe spojrzenie Jezusa na przyrodę. Zna On wszystkie ludzkie zajęcia służące utrzymaniu życia, ale kiedy patrzy na siewcę, interesuje Go nie chleb, będący efektem zasiewu, ale tajemnica wzrastania zasianego ziarna, dobrej lub złej gleby, obumierania ziarna w ziemi, aby mogło zmartwychwstać w pełnym kłosie. Troszczący się nawet o ptasie gniazda i lisie nory Stwórca pozwala darmo rozkwitać liliom polnym. Jezusa nie interesuje „rentowność” naszych działań, lecz wewnętrzna płodność istoty żywej. Dawny Adam, udając panującego nad ziemią, ma w gruncie rzeczy usposobienie nastawionego na władzę niewolnika. Nowy Adam jest Synem, który cieszy się z cudów i darów, które otrzymuje od Ojca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  23.06.2018 00:34
  Ludzie nie znaja mysli ni serca czlowieka, a sugeruja sie tym co wychodzi z ust czlowieka gdy serce moze byc podstepne...natomiast gdy cialo swieci - ludzie to widza i albo zatrzymuja sie na chwile i patrza z podziwem, sa tez tacy co ci powiedza Bog jest z toba...ale sa i tacy, ktorzy zadroszcza i psiocza...ostanio gdy kupowalem miod u Amisha, ktory sprzedawal swe plony z corka i synem rozlorzone na straganie...a byl ranek przed dziesiata, a ja wrecz sie unosilem moje cialo czulem, ze swieci -zaplacilem, moje srece bylo czyste podziwialo plony Amisha...a on za moimi plecami powiedzial do syna...on mysli, ze jest doskonalym...a nie odezwalem sie ani slowem...zbraklo mnie tylko 50 centow i powiedzialem, ze zaraz przyniose bo mam w samochodzie...ale takich przypadkow mialem setki zdumienie i zadrosc.
  doceń 0
 • Marek H.
  23.06.2018 10:45
  treść ewangelii z wczoraj
  doceń 0
 • albert
  23.06.2018 12:19
  W tym fragmencie Ewangelii Jezus mówi nam, że gdy będziemy żyli według Przykazań Bożych, to będziemy żyli w szczęśliwości, czyli w bliskości z kochanymi osobami w pełnym zaspokojeniu potrzeb życiowych. Życie wg Przykazań Bożych, to życie w sprawiedliwości i okazywanym miłosierdziu potrzebującym. Wtedy świat przestanie chorować i wydawać zatrutych owoców, a wszelkie wojny i konflikty ustaną, bo wszelkie zło jest efektem niesprawiedliwości, która zniknie.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter