"Sąd Najwyższy ws. drukarza wypowiedział się przeciwko wolności"

dodane 14.06.2018 15:40

PAP |

Sąd Najwyższy ws. drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT, wypowiedział się przeciwko wolności; stanął po stronie przemocy państwa w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych - powiedział w czwartek szef resortu sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

"Sąd Najwyższy ws. drukarza wypowiedział się przeciwko wolności"   PAP/Tomasz Gzell Zbigniew Ziobro

W czwartek Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Oznacza to, uznanie winy drukarza.

"Sąd Najwyższy uznał, że takie zachowania można piętnować i karać. Sąd Najwyższy w tej sprawie wypowiedział się przeciwko wolności, stanął po stronie przemocy państwa w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych. Przeciwko wolności, która jest zagwarantowana w polskiej konstytucji każdemu obywatelowi, niezależnie od tego jaki ma światopogląd" - oświadczył Ziobro w czwartek na konferencji prasowej.

Dodał, że Sąd Najwyższy stanął też przeciwko wolności gospodarczej, która jest zagwarantowana każdemu podmiotowi, który taką działalność prowadzi.

Ziobro zwracał uwagę, że drukarz nie odmówił wykonania usługi dlatego, że zleceniodawcy byli homoseksualistami. "On z tego powodu w najmniejszym stopniu ich nie piętnował i nie krytykował. On odmówił im wykonania usług, których treść (...) była w sposób oczywisty sprzeczna z jego wiarą i z jego przekonaniami i wartościami" - mówił minister.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MS, PAP, SN, SĄDOWNICTWO

Przeczytaj komentarze | 31 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Seitz 15.06.2018 22:20
Niezalogowany użytkownik Do ODPOWIEM. Nie bądź tolerancyjny dla zła. Walcz ze złem jak drukarz, który odmówił udzielenia własnego plotera do szerzenia grzechu homoseksualizmu. Tego uczy nasza religia.
Plusów: 0 Seitz 15.06.2018 21:10
Niezalogowany użytkownik Najważniejsza jest miłość. On nie wydrukował bo nie chciał, oni podali go do sądu. Kto tu kogo chce skrzywdzić?
Plusów: 2 velario 15.06.2018 14:52
I co z tego? Ważniejsza jest Konstytucja czy moje sumienie? Nie będę płacił podatków i już, a jak mnie za to wsadzą, to przynajmniej z czystym sumieniem będę się mógł nazwać "więźniem sumienia".
Plusów: 2 Podajnik 15.06.2018 14:09
Niezalogowany użytkownik dremor: Jeśli farba się skończyła to też ma obowiązek natychmiast dostarczyć farbę?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl