Otwarcie Zagłębiowskiej Mediateki [ZDJĘCIA]

dodane 17.06.2018 16:05

Joanna Wyleżoł /Radio eM

zobacz galerię 

Biblioteka w Sosnowcu wchodzi w XXI wiek. Dziś [17 czerwca] w samo południe uroczyście otwarto książnicę po ponad 1,5 roku remontu. Teraz to Zagłębiowska Mediateka.

Zagłębiowska Mediateka   Joanna Wyleżoł /Radio eM Zagłębiowska Mediateka Za 20,5 miliona złotych na na 6 i pół tysiącach metrów kwadratowych powierzchni oprócz tradycyjnych wypożyczalni, czytelni i magazynów zbiorów, zlokalizowano też nowocześnie wyposażone agendy multimedialne. Ich jakość i ilość przyprawia o zawrót głowy.

Zagłębiowska Mediateka poza różnymi pomieszczeniami liczy 200 tysięcy książek, 3 tysiące audiobooków, ponad 100 gier planszowych, okulary VR, robot Jimu i konsole. Do tego sosnowicka książnica posiada pierwszą w regionie wirtualną książkę, która wyświetlana jest na elewacji Mediateki.

Warsztaty z robotyki dla dzieci   Joanna Wyleżoł /Radio eM Warsztaty z robotyki dla dzieci Dzień otwarty potrawa dziś [niedziela 17.06.18] do godz. 22.00. Wśród zaplanowanych atrakcji jest m. in. bicie rekordu wypożyczeń, warsztaty programowania komputerowego, a wieczorem inauguracja iluminacji elewacji Zagłębiowskiej Mediateki.

«« | « | 1 | » | »»

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl