Kard. Parolin: Migranci nie mogą ciążyć na barkach tylko jednego kraju

dodane 18.06.2018 18:14

VATICANNEWS.VA |

„Europa musi wypracować wspólne rozwiązanie problemu migracji. Odpowiedzialności nie można zrzucić na barki tylko jednego kraju” – wskazuje na to watykański sekretarz stanu na marginesie dyskusji o nieprzyjęciu przez Włochy uchodźców ze statku Aquarius. Kard. Pietro Parolin zauważa, żeby realnie stawić czoło zjawisku migracji trzeba wspólnie wejść na drogę humanitarnej i solidarnej pomocy.

Kard. Parolin: Migranci nie mogą ciążyć na barkach tylko jednego kraju   Jakub Szymczuk /Foto Gość

Watykański kardynał zauważa, że problem migracji jest poważnym kryzysem bezpośrednio związanym ze zjawiskiem strukturalnym wypływającym z wielu problemów istniejących w krajach pochodzenia uchodźców: wojen, konfliktów, ubóstwa, głodu i niedorozwoju społecznego. Stąd duży nacisk powinien być położony na rozwiązanie tych palących kwestii.

Kard. Parolin wskazuje, że w ostatnim czasie wielokrotnie rozmawiał z biskupami regionu Sahelu, którzy referowali mu, iż ludzie cały czas uciekają z tego terenu choć są świadomi czekających ich niebezpieczeństw. Podkreślił, że nie wystarczą same apele kierowane przez Kościół czy lokalne władze, by nie emigrować, jeśli jednocześnie nie zapewni się ludziom godnych warunków do życia, by mogli pozostać w swych ojczyznach.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Margo 19.06.2018 11:59
Niezalogowany użytkownik Kardynał Parolin zapewne wie, że emigranci , którzy szturmują Morze Śródziemne i wybrzeże włoskie pochodzą także z Abisynii, w której w okresie międzywojennym za Mussoliniego Włosi poczynali sobie jak koloniści traktując Abisyńczyków jak niewolników. I niestety to także polityka Włochów w krajach okupowanych z których ciągnęły bogactwa zbiera teraz żniwo. Więc skąd pretensje Ks. Kardynała do krajów które nie chcą emigrantów?
Plusów: 2 Janosh 19.06.2018 10:24
Niezalogowany użytkownik Kraje Europy Zachodnie (czytaj: kraje kolonialne) ciągnęły wykorzystywały niewolników i ciągnęły bogactwa i zyski z krajów skąd emigrują dziś biedni ludzie - i przez 300-lat nie dzieliły się zyskami z krajami, które dziś nie chcą przyjąć emigrantów, bo te kraje były tak samo wykorzystywane przez swoich potężnych sąsiadów ! O tym wszystkim chyba kard. Parolin zdaje się zapominać !!!
Plusów: 4 Ktos 19.06.2018 00:02
Niezalogowany użytkownik Najpierw był na spotkaniu Bilderbergow a potem tak gada jak mu zagraja
Plusów: 1 gut 18.06.2018 18:41
Niezalogowany użytkownik Różnica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji.
Tommy Lasorda
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.
Benjamin Franklin

wszystkie komentarze >