WSSE: Zaszczep się – bądź zdrów

dodane 19.06.2018 16:19

Marta Sudnik-Paluch /Radio eM

Ponad 5 tysięcy osób w województwie śląskim nie szczepi dzieci przeciwko tzw. chorobom wieku dziecięcego.

Szczepionka 

  FOTO:HENRYK PRZONDZIONO/GOSC NIEDZIELNY Szczepionka Powody tej decyzji bywają różne. Warto jednak podkreślać, że szczepienia to bardzo skuteczna metoda ochrony przed wieloma chorobami. Przypominali o tym dziś [19.06.18] uczestnicy konferencji „Zaszczep się – bądź zdrów” zorganizowanej przez Śląską Izbę Lekarską. Jednym z uczestników był lekarz Dawid Ciemięga, rezydent ze szpitala w Tychach, który na portalach społecznościowych walczy z nieprawdziwymi informacjami o szczepionkach.

Warto podkreślić, że obecnie największym zagrożeniem wśród chorób wieku dziecięcego może okazać się odra. Nasi południowi i wschodni sąsiedzi odnotowują gwałtowny wzrost zachorowań. W Polsce szczepionka przeciwko odrze jest podawana razem z tymi przeciwko śwince i różyczce. Szczepienia ochronne na choroby wieku dziecięcego nie są jedynymi, jakie warto wykonać wyjeżdżając na wakacje, szczególnie w egzotyczne regiony. Dr Piotr Kajfasz przekonuje, że warto się zaszczepić, nawet w ostatnim dniu przed wyjazdem:

Planując wyjazd warto zajrzeć na stronę głównego inspektoratu sanitarnego. Tam można sprawdzić, czy w kraju, do którego chcemy się udać nie ma zagrożenia epidemią i na co warto być zaszczepionym.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SZCZEPIENIA, WSSE, WSSE ŚLĄSK, ŚLĄSKA IZBA LEKARSKA

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl