Papież: Chrześcijanie są wiarygodni, jeśli słuchają wołania najsłabszych

dodane 21.06.2018 17:46

PAP |

Papież Franciszek powiedział w czwartek podczas spotkania ekumenicznego w Światowej Radzie Kościołów w Genewie, że chrześcijanie są wiarygodni, jeśli słuchają wołania najsłabszych i "niewinnych ofiar" wykluczenia, ubóstwa i konfliktów.

Papież: Chrześcijanie są wiarygodni, jeśli słuchają wołania najsłabszych   PAP/EPA/DENIS BALIBOUSE / POOL Papież Franciszek

W przemówieniu w Centrum Ekumenicznym obchodzącej 70-lecie działalności Światowej Rady Kościołów Franciszek oświadczył: "Wiarygodność Ewangelii jest poddawana próbie przez sposób, w jaki chrześcijanie reagują na wołanie tych, którzy w każdym zakątku ziemi niesprawiedliwie są ofiarami tragicznego narastania wykluczenia, które rodząc ubóstwo podsyca konflikty".

"Słabsi są coraz bardziej marginalizowani, pozbawieni chleba, pracy i przyszłości, podczas gdy bogatych jest coraz mniej i są coraz bogatsi. Czujmy się wzywani przez płacz tych, którzy cierpią i okazujmy współczucie" - apelował papież.

"Kościół Chrystusowy rośnie przez przyciąganie" - dodał. Zdaniem Franciszka siła tego przyciągania nie polega na "pomysłach, strategiach czy programach".

"Nie wierzy się w Jezusa Chrystusa poprzez pozyskiwanie poparcia, a Ludu Bożego nie można sprowadzić do rangi organizacji pozarządowej" - wskazywał papież. Wyjaśnił, że siła przyciągania polega na poznaniu Chrystusa.

"Nie bylibyśmy wierni powierzonej nam misji, gdybyśmy sprowadzili ten skarb do wartości czysto immanentnego humanizmu, dostosowanego do chwilowej mody. I bylibyśmy złymi stróżami, gdybyśmy tylko chcieli go zachować, grzebiąc go w ziemi z obawy, że zostaniemy sprowokowani wyzwaniami świata" - mówił Franciszek.

Zwracając się do przedstawicieli kościołów chrześcijańskich z całego świata wzywał: "To, czego potrzebujemy naprawdę, to nowy rozmach ewangelizacyjny".

"Jesteśmy wezwani, aby być ludem, który żyje i dzieli się radością Ewangelii"- podkreślał papież.

Zapewnił, że pragnął osobiście uczestniczyć w obchodach 70-lecia Światowej Rady Kościołów, by "potwierdzić zaangażowanie Kościoła katolickiego w sprawę ekumeniczną i zachęcać do współpracy z Kościołami członkowskimi oraz z partnerami ekumenicznymi".

Światowa Rada Kościołów to chrześcijańska organizacja ekumeniczna, skupiająca 350 protestanckich, anglikańskich i prawosławnych Kościołów ze 120 krajów, do których należy ponad pół miliarda wiernych.

Ostatnim punktem jednodniowej wizyty papieża w Genewie będzie msza, którą odprawi dla katolików ze Szwajcarii i Francji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKUMENIZM, KOŚCIÓŁ, PAP, PAPIEŻ, SZWAJCARIA, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 mee... 22.06.2018 16:25
Niezalogowany użytkownik Aniol pierwszy zatrabil z nieba w roku 2011...sa tacy, ktorzy twierdza, ze juz trzch aniolow trabilo - do siodmego aniola, ktory zatrobi oglaszajac ponowne przyjscie Chrystusa zoastalo jakze niewiele czasu. Dlatego napisalem -GOSC'u- ze moze sie zalapiesz...
Plusów: 0 mee... 22.06.2018 15:44
Niezalogowany użytkownik ...jezeli w Ap. Bog mowi, ze w dniach konca - aniol lecacy srodkiem nieba bedzie glosil ewangelie wieczna - wszystkim narodom i plemieniom, i jezykom...to wtedy zadaj sobie pytanie gdzie te tysiace kosciolow chrzeskijanskich gdzie ci misjonarze. Moja wiara nie pochodzi odemnie, dlatego ani mi w glowie wierzyc lub nie czy niewierzacy sie nawroca czy nie.
Plusów: 1 gosc 22.06.2018 12:22
Niezalogowany użytkownik Mee:"Ale pomagac niewierzacemu, na wlasna zgube li tylko dlatego, ze ci tak obiecano, ze niewierzacy sie nawroci jest nieroztropnoscia" - zgodnie z Twoją teorią Mee należy zrezygnować z misji (misjonarze pomagają niewierzącym), a nawet nie dyskutować z niewierzącymi bo to może być dla wierzącego zwodnicze. Czy zatem tacy wierzący nie są ludźmi słabej wiary ?
Plusów: 1 Batrahe 21.06.2018 22:37
Niezalogowany użytkownik To, co mówi papież, wynika właśnie z chrześcijaństwa - warto zastanowić się nad jego słowami.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl