Jak awansować z 3 punktami i jak odpaść z 6? Analiza sytuacji w polskiej grupie

dodane 24.06.2018 11:04

Wojciech Teister

Teoretycznie możemy awansować, nawet jeśli dziś przegramy z Kolumbią. Jakie są możliwe scenariusze w grupie H?

Jak awansować z 3 punktami i jak odpaść z 6? Analiza sytuacji w polskiej grupie   PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

Na rosyjskim mundialu w przypadku jednakowej liczby punktów zdobytych przez drużyny w rozgrywkach grupowych o kolejności w tabeli decyduje bilans zdobytych i straconych bramek, a nie wynik bezpośredniego starcia. Co to w praktyce oznacza dla reprezentacji Polski? Tyle, że sytuacja w naszej grupie jest niezwykle skomplikowana i w niektórych scenariuszach awans jest możliwy nawet, jeśli drużyna po dwóch meczach będzie miała zero punktów. Jak to możliwe?

Scenariusz "rzutem na taśmę"

Po pierwszej kolejce rozgrywek po 3 punkty mają Japonia i Senegal, a zero zdobytych oczek Polska i Kolumbia. Gdyby w dzisiejszej konfrontacji Japonii z Senegalem zwyciężyli Afrykanie, a Polska przegrałaby - powiedzmy jedną bramką z Kolumbią - awans do 1/8 finału wciąż byłby możliwy. Warunkiem byłaby jednak wysoka wygrana z Japonią w trzecim meczu i porażka Kolumbii z Senegalczykami. Wówczas Senegal miałby 9 punktów, a pozostałe drużyny po 3. Drugie miejsce w grupie zajęłaby ta, która będzie miała najkorzystniejszy bilans bramkowy.

W napięciu do końca

Jeśli w meczu Polski z Kolumbią nie padnie remis, nawet 6 punktów po drugiej kolejce nie zagwarantuje jeszcze awansu Senegalczykom czy Japończykom, ponieważ możliwa jest sytuacja, że trzy drużyny zakończą rozgrywki w grupie H z 6 punktami na koncie. Jednym z możliwych scenariuszy jest sytuacja, w której Polska wygrywa z Kolumbią, a Japonia z Senegalem. Po drugiej kolejce Japonia miałaby 6 punktów, Polska i Senegal  po 3, a Kolumbia 0. Gdyby w ostatniej kolejce Polska pokonała Japonię, a Senegal Kolumbię, wtedy Japończycy, Afrykanie i Biało-Czerwoni mieliby po 6 punktów. Z turnieju odpadłaby drużyna z najgorszym bilansem bramkowym. 

Bramka Krychowiaka na wagę awansu?

Oczywiście dwa powyższe scenariusze są opcjami skrajnymi. Ale możliwymi. W obu tych sytuacjach zdobyty w końcówce meczy z Senegalem gol Grzegorza Krychowiaka może być bramką na wagę awansu. Wszystko jednak zależy od tego, jak w kolejnych meczach zaprezentują się Biało-Czerwoni.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Podaj nick 24.06.2018 13:41
Niezalogowany użytkownik Jest jeszcze bardziej skrajna opcja - zdobywamy zero punktów na koniec i wychodzimy z grupy, bo nasi przyjaciele Trump i Kim zagrożą światu wojną atomową, jeśli nas z grupy nie wypuszczą.
Plusów: 1 harnas91 24.06.2018 11:53
Droga Redakcjo, nie "w końcówce meczy" tylko w końcówce meczów jak już. Chyba że ktoś wydaje odgłos kozy to wtedy meczy ;)
Plusów: 1 gut 24.06.2018 11:45
Niezalogowany użytkownik Dobrze Wiedzieć! ;) Faktycznie to będzie Turbo Sportowa Sztuka! ;-> Pozdrawiam! :-) ✌ / ♪ Stay In The House #2 |... link: https://www.youtube.com/watch?v=zIdokWk6fP0 ♫ Stay In The House #1 |... link: https://www.youtube.com/watch?v=orWFnPIThxQ

wszystkie komentarze >