GPS skierował kibiców Argentyny do Nowogrodu, ale nie Niżnego

dodane 25.06.2018 08:41

PAP |

Trzej kibice z Argentyny zamiast dotrzeć na mecz swojej drużyny z Chorwacją do Niżnego Nowogrodu trafili do Nowogrodu, ale Wielkiego. Tak pokierował ich w samochodzie GPS, bo wpisali niewłaściwą nazwę miasta piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

GPS skierował kibiców Argentyny do Nowogrodu, ale nie Niżnego   PAP/EPA/FELIPE TRUEBA Takie się teraz robi matrioszki...

Obydwa miasta dzieli 1000 km, co oznacza blisko trzynastogodzinną podróż autem.

Kiedy Hector Besone, Miguel Jose Giraldo i Ruben Miret, którzy od lat kibicują reprezentacji (m.in. byli w USA podczas MS w 1994 r.) zorientowali się nad ranem w dniu meczu, gdzie trafili, postanowili jednak zawrócić i dostać się do Niżnego Nowogrodu. Udało im się dotrzeć równo z początkiem spotkania. Ich poświęcenie zdało się na nic, bo Argentyna uległa Chorwacji 0:3.

"Okazało się, że dwa miasta mają tę samą nazwę. Kiedy przyjechaliśmy, zadzwoniliśmy do przyjaciela, który dał nam nawigację i okazało się, że jesteśmy kilkaset kilometrów od celu" - powiedział Ruben Miret.

Następnego dnia argentyńscy kibice powtórzyli wcześniej pokonaną trasę kierując się do Sankt Petersburga oddalonego od Nowogrodu Wielkiego o 200 km. Tam Argentyńczycy rozegrają we wtorek spotkanie z Nigerią, w którym muszą pokonać rywali, by mieć szanse na awans do fazy pucharowej.

"Przeżyliśmy odyseję w Rosji" - powiedział Besone ubrany w koszulkę "Albicelestes" i charakterystyczny kapelusz.

Besone ma też inne akcesoria prawdziwego kibica m.in. flagę kraju, na której widnieją wizerunki trzech słynnych postaci: papieża Franciszka, Lionela Messiego i ... prezenterki telewizyjnej Mirthy Legrand.

Argentyna jest w trudnej sytuacji w grupie D po remisie w inauguracyjnym spotkaniu z Islandią (1:1) oraz porażce z Chorwatami. Musi pokonać Nigerię i czekać na korzystne rozstrzygnięcie spotkania Islandia - Chorwacja.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ARGENTYNA, FUTBOL, , MŚ 2018, PAP, PIŁKA NOŻNA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 podaj nick 25.06.2018 10:45
Niezalogowany użytkownik świadectwo zupełnego zdurnienia u ludzi takie eskapady w imię czego
Plusów: 0 red. 25.06.2018 10:22
Niezalogowany użytkownik Cóż, zabłąkani nie byli świadkami katastrofalnej porażki Argentyny z Chorwacją ;-)
Plusów: 6 gość 25.06.2018 10:19
Niezalogowany użytkownik Na stronie głównej pod odnośnikiem napisano "Właściwie wyszło im to na dobre..." Warto by wyjaśnić czytelnikom, co było w tym dobrego? Ja w tym nie widzę nic dobrego, że ktoś zabłądził, stracił czas, paliwo itd.

wszystkie komentarze >