USA: Walka sądowa o przywrócenie wspomaganego samobójstwa

dodane 25.06.2018 09:17

VATICANNEWS.VA |

W Kalifornii trwa walka zwolenników i przeciwników eutanazji. Sąd apelacyjny przywrócił legalność wspomaganego samobójstwa po tym, jak miesiąc temu przewidujący to przepis został uznany za niekonstytucyjny przez sąd niższej instancji. Przeciwnicy eutanazji mają prawo odwołać się od tej decyzji do 2 lipca.

USA: Walka sądowa o przywrócenie wspomaganego samobójstwa   Henryk Przendziono/ foto gość

Wspomagane samobójstwo ogranicza prawo dla najbardziej bezbronnych, czyli terminalnie chorych, ludzi w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych, a także każdego, kto liczy, że jego ubezpieczenie zdrowotne pokryje koszty leczenia – powiedziała agencji CNA Kristen Hanson, adwokat z ramienia Funduszu Akcyjnego Praw Pacjenta.

Prawo daje możliwość otrzymania śmiertelnych substancji każdemu pacjentowi, u którego orzeka się, że pozostało mu 6 lub mniej miesięcy życia. Prokurator generalny, który walczył w sądzie o przywrócenie tego prawa argumentował, że daje ono pewnego rodzaju ulgę pacjentom, ich rodzinom i lekarzom, którzy żyją w niepewności, zmierzając się z trudnymi decyzjami dotyczącymi zdrowia.

Według przeciwników prawa, przywrócenie wspomaganego samobójstwa to temat zastępczy i ucieczka przed dostarczeniem prawdziwiej opieki i leczenia dla pacjentów z poważnymi chorobami. Na przykładzie innych stanów północnoamerykańskich zauważyć można, że prowadzi ono do jeszcze większych aberracji, takich jak fala samobójstw czy podawanie tzw. „leków samobójczych” ludziom z depresją kliniczną. Warto też wspomnieć o częstej nietrafności prognoz lekarskich co do życia pacjentów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EUTANAZJA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 wujek_Olek 25.06.2018 14:20
Odrzucając Boga .nowocześni stracili sumienie i umiejętność nawrócenia. Bedą zawsze ślepo parli naprzód, powodując coraz to większe szkody i zbrodnie, nie rewidując poglądów i ideologii, to trzeba na nich wymusić: http://chestertonpolska.org/chesterton-w-sprawie-pomylki-jaka-jest-eugenika/
Plusów: 2 gość 25.06.2018 10:30
Niezalogowany użytkownik Jako kometarz niech posłuży fragment felietonu ks. Dariusza Kowalczyka SJ z GN nr 24/2018 "Diabeł jest cierpliwy. Nie proponuje już szybkiej, krwawej rewolucji, ale rewolucję cierpliwie pełzającą, marsz przez instytucje, by zmieniać myślenie i prawo. Zauważył to Jan Paweł II, który stwierdził, że jest „inna jeszcze »ideologia zła«, w pewnym sensie głębsza i ukryta, usiłująca wykorzystać nawet prawa człowieka przeciwko człowiekowi oraz przeciwko rodzinie”. Tak! Dziś diabeł ma dobrotliwą, zatroskaną o nasze prawa twarz." https://www.gosc.pl/doc/4809977.Diabel-jest-cierpliwy

wszystkie komentarze >