O. Szustak zmieni portal dominikanie.pl w "katolickiego Netflixa"

dodane 27.06.2018 08:20

KAI |

Dominikanin o. Adam Szustak ogłosił, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy portal dominikanie.pl zamieni się w "teologiczno-kaznodziejsko-duszpasterską" platformę wideo, na podobieństwo filmowej platformy Netflix. Jak informuje portal Stacja7.pl, pierwszym krokiem nowej działalności dominikanów jest wynajem studia filmowego w Warszawie.

O. Szustak zmieni portal dominikanie.pl w "katolickiego Netflixa"   Joanna Juroszek /Foto Gość O. Adam Szustak to jeden z ulubionych kaznodziei młodych

Zapowiedź pojawiła się w najnowszym vlogu o. Szustaka na kanale Langusta na palmie w serwisie YouTube. Wcześniej dominikanin rozliczył się z widzami i darczyńcami z wydawania funduszy pozyskanych poprzez serwis Patronite.

– Chcemy rozwijać wyłącznie treści wideo, ponieważ odkrywamy, że to jest najlepsza forma do głoszenia słowa Bożego w dzisiejszym świecie, najlepsza forma dostarczania katolikom dobrze zrealizowanej i nagranej duchowej strawy – mówi portalowi Stacja7.pl o. Adam Szustak. Dodaje, że do takiego rozwoju zobowiązała go poprzednia kapituła zakonna, obradująca wczesną wiosną.

Bazą nowej platformy wideo będzie już istniejący portal Dominikanie.pl, jednak do obsługi realizacyjnej nowego przedsięwzięcia zostanie powołana specjalna fundacja. Nowy serwis ma się różnić rozmachem od tego, co dotychczas dominikanin i współbracia realizowali w serwisie YouTube.

– Będą to nie tylko filmy z rozważaniami biblijnymi, jak dotychczas, ale również treści teologiczne – bo i takich braci mamy u siebie; treści liturgiczne, a nawet specjalna sekcja dla dzieci, o którą wielu widzów mnie prosi – tłumaczy o. Szustak. Dodaje, że autorami tych filmów będą nie tylko inni dominikanie, ale również “inni, dobrzy twórcy”, na razie jednak nie ujawnia jacy.

Studio, w którym znajdzie się główna siedziba portalu, znajduje się na warszawskim Żoliborzu, w postindustrialnym budynku z loftami. Pierwsze prace mają rozpocząć się już w lipcu, aby fundacja i realizacja nagrań mogła zacząć się we wrześniu. Pierwsze efekty widzowie zobaczą w grudniu, gdyż – jak wyjaśnia dominikanin – mają się one wpisać w obchody rocznicy istnienia polskiej prowincji dominikanów.

Fundusze do zasilenia tej działalności mają pochodzić z datków widzów i sympatyków ojców dominikanów, a miejscem ich pozyskiwania pozostanie serwis Patronite. W ubiegłym roku, gdy we wrześniu o. Szustak poprosił o wsparcie poprzez ten serwis, bardzo szybko kwota, którą wsparli go użytkownicy, ustanowiła nowy rekord Patronite.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ADAM SZUSTAK, O. ADAM SZUSTAK OP, O. SZUSTAK

Przeczytaj komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Czy aby napewno? 27.11.2018 10:39
Niezalogowany użytkownik Ktoś tu wspominał że Szustak ma na Żoliborzu "studio filmowe"? Jeśli ktoś jeszcze nie widział to wygląda ono tak https.//www.youtube.com/watch?v=rtLSLVJmKuc od 4:40. Pełen profesjonalizm, prawda? Cała masa zaawansowanego sprzętu audio-video typu pralki, lodówka, kuchnia w zabudowie, wygodne kanapy i łóżko. Co tam, skoro ktoś mówi że to studio nagrań to trzeba wierzyć na słowo.
Plusów: 0 Gość 05.07.2018 09:31
Niezalogowany użytkownik Po co te teksty?
Plusów: 0 kret 03.07.2018 09:57
Niezalogowany użytkownik Jeżeli w młodym pokoleniu nastąpiło przyspieszenie w myśleniu- to zgada na formowanie serca i sumienia przez obrazki ale przecież w tych obrazkach są słowa a w dzisiejszych czasach słowo musi uderzać jak miecz, od razu wyłuskać sedno sprawy.Życzę powodzenia w łuskaniu wartościowego słowa ,Słowa Bożego!
Plusów: 1 kret 03.07.2018 09:53
Niezalogowany użytkownik Dominikanie wracają do źródeł swego kaznodziejskiego zakonu a teraz kazaniem są dobrze zrobione filmiki..dla młodych, nastolatków... mózg młodego gimnazjalisty inaczej działa niż mózg 30-40-latka więc może i dobry ten pomysł....a Gość Niedzielny niechaj jeszcze trochę na papierze zostanie- widzę ,że dużo ludzi w średnim i starszym wieku go kupuje.To często ich jedyny kontakt z dobrym pismem zawierającym i aktualne tematy i formacje religijną. A przecież i starszym należy się formacja i wiedza religijna do końca życia, nie tylko Radio Maryja jest towarzyszemczęsto samotnych starszych wierzących

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl