Kardynał nominat Konrad Krajewski odprawił mszę przy grobie św. Jana Pawła II

dodane 28.06.2018 14:53

PAP |

Papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski, który w czwartek w czasie konsystorza otrzyma godność kardynała od papieża Franciszka, odprawił rano mszę przy grobie świętego Jana Pawła II w bazylice watykańskiej.

Kardynał nominat Konrad Krajewski odprawił mszę przy grobie św. Jana Pawła II   Roman Koszowski /Foto Gość Grób Jana Pawła II w Watykanie

To abp Krajewski, wówczas jeszcze jako papieski ceremoniarz, wprowadził tradycję mszy przy grobie papieża-Polaka wkrótce po jego śmierci w 2005 roku; najpierw w Grotach Watykańskich, gdzie został pochowany.

Msze w każdy czwartek odbywały się w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II.

Potem msze zaczęto odprawiać w Kaplicy św. Sebastiana w bazylice św. Piotra, gdzie grób został przeniesiony po beatyfikacji papieża w 2011 roku. Msze są kontynuowane.

Krajewski będzie pierwszym kardynałem z nominacji papieża Franciszka. Jest jednym z jego najbliższych współpracowników i razem z nim realizuje liczne inicjatywy dobroczynne na rzecz ubogich, bezdomnych, migrantów czy uchodźców.

Będzie siódmym polskim kardynałem. Są nimi Henryk Gulbinowicz, Zenon Grocholewski, Stanisław Dziwisz, Stanisław Ryłko, Kazimierz Nycz i Marian Jaworski.

Przed czwartkowym konsystorzem na profilu Franciszka na Twitterze zamieszczono następujące słowa: "Módlmy się za nowych kardynałów, aby wspierali mnie w posłudze Biskupa Rzymu dla dobra całego Ludu Bożego".

Dokładnie 51 lat temu, 28 czerwca 1967 roku biret kardynalski otrzymał od papieża Pawła VI metropolita krakowski Karol Wojtyła.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP, WATYKAN

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl