107,6 FM

Nawiązać życiodajną relację

Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego? Mt 9,35

Przyprowadzono do Jezusa opętanego niemowę. Po wyrzuceniu złego ducha niemy odzyskał mowę, a tłumy pełne podziwu wołały: «Jeszcze się nigdy nic podobnego nie pojawiło w Izraelu!»

Lecz faryzeusze mówili: «Wyrzuca złe duchy mocą ich przywódcy».

Tak Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości.

A widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».


Wiara w Jezusa często rodzi się lub doskonali, gdy doświadczamy Jego działania pełnego mocy: wydźwignięcia z beznadziei, uzdrowienia ciała lub odpuszczenia grzechu. Nie inaczej było w przypadku niewidomego od urodzenia. Gdy przejrzał, ofiarowana mu została możliwość właściwego, twórczego funkcjonowania w społeczności, do której należał, a równocześnie wszedł do grona uczniów Chrystusa, którzy rozpoznali w Nim światłość świata (por. J 8,12) i źródło życia (por. J 11,25). Nawiązał z Synem Człowieczym życiodajną relację wiary. Otwórz, Panie, moje oczy, bym dostrzegał wielkie dzieła Twej wszechmocy, których co dnia dokonujesz wokół mnie i we mnie. Spraw, bym potrafił jak niewidomy – którego uzdrowiłeś i którego przyciągnąłeś do siebie więzami miłości – oddać Ci pokłon i wyznać: „Wierzę w Ciebie, Panie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.