107,6 FM

Społeczeństwo Europy potrzebuje takich Bożych szaleńców

I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. Mt 19,29

Piotr powiedział do Jezusa: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?”

Jezus zaś rzekł do nich: „Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy”.


Słowa te liturgia odnosi dziś do św. Benedykta z Nursji, patrona Europy. Zostawił wszystko, czym żył wcześniej, i zamieszkał w pustelni w Subiaco, by życie poświęcić Bogu. Potem zbudował klasztor na Monte Cassino. Ułożył regułę, według której żył zakon przez niego założony. A zakon benedyktynów przyczynił się do chrystianizacji wielu rejonów Europy, miał też niezwykle silny wpływ na kształt europejskiej kultury. Św. Benedykt zostawił wszystko, oddał życie Bogu, a od Boga otrzymał tak wiele. Społeczeństwo Europy potrzebuje dziś takich Bożych szaleńców, którzy z całkowitego oddania się Chrystusowi wydobędą duchową siłę wprowadzania na nowo wartości chrześcijańskich do europejskiego domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • albert
  11.07.2018 10:06
  Szczyt wszystkiego co człowiek może mieć, to stan szczęśliwości i to właśnie daje Jezus tym, którzy za Nim idą. Szczęśliwość jest to najwyższy stopień radości. Szczęśliwości może człowiek doznawać tylko wtedy, gdy jest w bliskości duchowej z ukochanymi osobami i ma zabezpieczone wszystkie potrzeby bytowe. Doznawanie szczęśliwości warunkuje czystość sumienia, a to można osiągnąć tylko i wyłącznie idąc za Jezusem i dlatego stan szczęśliwości można osiągnąć tylko i wyłącznie idąc za Nim!
  doceń 1
 • Brodaty Sokrates
  11.07.2018 10:34
  Św.Benedykt nie był szaleńcem.Był osobą bardzo mądrą,twardo stąpającą po ziemi.Nie potrzebował szaleństwa czy walki przeciwko komuś czy czemuś.On wiedz co jest potrzebne aby dobrze przeżyć życie.Bez szaleństw i sztucznie nadmuchanej ekscytacji.Wystarczy dobrze przeżyć każdy z kolejnych dni życia. "Ora et labora".Każdego dnia.
  doceń 0
 • Gabriela
  12.07.2018 12:16
  Jezus kieruje swą obietnicę do wszystkich za Nim idących, tj. wcielających w życie Jego naukę. Nie idą za Nim ci, którzy pod sztandarem Systemu Wartości wyruszają na kolejną w dziejach krucjatę.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.