107,6 FM

Temperatura idzie w górę?

Jak informuje IMGW, nad północno-wschodnią Europą dominuje niż znad Łotwy. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska pozostaje na skraju niżu z ośrodkiem nad Łotwą. Z północnego zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie powoli spadać.

W środę zachmurzenie na ogół małe, jedynie na północnym wschodzie kraju okresami wzrastające do dużego i tam możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22 st.C nad morzem do 29 st.C na Ziemi Lubuskiej. Chłodniej na Podhalu: 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie na ogół małe, gdzieniegdzie wzrastające do umiarkowanego. Temperatura minimalna od 12 st.C na Warmii i krańcach wschodnich do 15 st.C na zachodzie, na Podhalu około 9 st.C. Wiatr przeważnie słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, po południu na południowym zachodzie i w Tatrach wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim. Temperatura maksymalna od 25 st.C na Suwalszczyźnie do 30 st.C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Chłodniej nad morzem i Podhalu: od 20 st.C do 23 st.C. Wiatr słaby, na północy kraju także umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 26 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 14 st.C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr słaby, zachodni.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama