Festiwal Życia - dobry czas dla młodych

dodane 09.07.2018 07:36

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

Bogaty program festiwalowych działań inspirował, by na nowo i mocniej zjednoczyć się z Chrystusem. Adresowany do młodzieży festiwal w Kokotku pomagał skutecznie odnowić wiarę.

Festiwal Życia - dobry czas dla młodych  

Od 2 do 9 lipca w Kokotku odbywał się pierwszy Festiwal Życia. W ewangelizacyjnym cyklu spotkań formacyjnych, warsztatów i koncertów uczestniczyło ośmiuset młodych ludzi.  

Reprezentowali oni pięć diecezji położonych na terenie województwa śląskiego, które też współorganizowały to wydarzenie wraz z misjonarzami oblatami Maryi Niepokalanej. Centralnym wydarzeniem dnia były Eucharystie, sprawowane w głównym festiwalowym namiocie pod przewodnictwem biskupów.  

Z młodzieżą modlił się także bp Piotr Greger, który przewodniczył Mszy Świętej w dniu przeznaczonym na refleksję o bierzmowaniu. Wskazywał, jak wielkie znaczenie ma ten sakrament, podobnie jak chrzest przyjmowany tylko jeden raz w życiu. Przywołując popularne określenie: sakrament chrześcijańskiej dojrzałości, zastrzegał, że nie oddaje ono należycie istoty bierzmowania, które dzięki darom Ducha Świętego raczej otwiera drogę do niej.  

- Na bierzmowaniu nic się nie kończy. Tu się dopiero wszystko rozpoczyna. Bierzmowanie nie tylko usposabia, ale też zobowiązuje - tłumaczył bp Greger i zachęcał, by żyjąc Ewangelią, byli gotowi iść na całość w zgłębianiu Bożej prawdy.

Wśród organizatorów i kapłanów posługujących uczestnikom festiwalu byli też księża naszej diecezji: ks. dr Andrzej Wołpiuk i ks. Piotr Hoffmann.  

- Program festiwalowy jest bardzo bogaty i obejmuje wiele ciekawych spotkań, świadectw. Jest też profesjonalnie realizowany i młodzież rzeczywiście ma tu szansę dużo przeżyć, ale też sporo się dowiedzieć i nauczyć. Piękna okolica to dodatkowy atut - mówili kapłani, przyznając, że festiwal i dla nich jest cennym doświadczeniem ewangelizacyjnym.  

O swoim przeżywaniu wiary mówili podczas spotkań z młodzieżą m.in. rodzice prezydenta Andrzeja Dudy: Janina i Jan, ks. Jakub Bartczak, Anna Golędzinowska, Robert Friedrich - lider zespołu Luxtorpeda.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BP PIOTR GREGER, FESTIWAL ŻYCIA, KOKOTEK

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl