107,6 FM

Czy widzę, rozpoznaję i dobrze interpretuję znaki, które daje mi Bóg?

Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Mt 11,21

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.

«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».


Niezdolność dostrzegania cudów oraz brak nawrócenia – to powody, dla których nad Korozain, Betsaidą i Kafarnaum wypowiedziane zostało Jezusowe „biada”. A przecież to właśnie tam dokonało się najwięcej dzieł Bożej mocy. Dlatego właśnie „Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu”. Czy widzę, rozpoznaję i dobrze interpretuję znaki, które daje mi Bóg? Czy doceniam życie, zdrowie, talenty i charyzmaty, którymi zostałem obdarowany? Czy spotkanie z Panem – przebaczającym, uzdrawiającym, zapraszającym na drogi ewangelicznego życia – motywuje mnie do faktycznego, szczerego nawrócenia? Zachęta, by radykalnie odwrócić się od grzechu i całym sercem pójść za Jezusem, odnosi się również do mnie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • albert
    17.07.2018 10:33
    Pan Jezus w tym fragmencie pokazuje nam ludzi zamkniętych na prawdę, czyli niezdolnych do przełamywania swoich stereotypów pod wpływem poznawanej prawdy. To ludzie grzeszący przeciwko Duchowi Świętemu.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter