107,6 FM

Sukces śląskiego bolidu

Studenci z Politechniki Śląskiej zajęli 4 miejsce w Shell Eco-marathon.

Sukces śląskiego bolidu   Bolid o nazwie MuSHELLka, który startował w popularnym wyścigu Shell Eco-marathon foto / Politechnika Śląska Zadaniem ekip biorących udział w zawodach było zaprojektowanie i zbudowanie bolidów maksymalnie efektywnych pod względem oszczędzania energii, a następnie przejechanie nimi jak największej odległości.

Sukces śląskiego bolidu   Zespół z Gliwic, który zajął 4 miejsce w Shell Eco-marathon foto / Politechnika Śląska - Przez cały czas trzymaliśmy kciuki za zespół i wiedzieliśmy, że będzie dobrze - mówi Katarzyna Wojtachnio z biura rzecznika prasowego Politechniki Śląskiej:

Gliwicki HydroGENIUS okazał się najlepszy w Polsce i 4 na świecie - mówi Andrzej Jałowiecki, opiekun zespołu SmartPower:

Shell Eco-marathon to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów dla studentów uczelni technicznych na całym świecie, organizowane co roku w Ameryce, Europie i Azji. Do tegorocznej edycji zgłosiły się 175 zespoły z 24 krajów. Do rywalizacji przystąpiło również 7 drużyn z Polski, w tym zespół z Politechniki Śląskiej, który ponownie okazał się spośród nich najlepszy.

Sukces śląskiego bolidu   Bolid z Politechniki Śląskiej foto / Politechnika Śląska

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama