Sukces śląskiego bolidu

dodane 10.07.2018 13:19

Agata Nurek /Radio eM

Studenci z Politechniki Śląskiej zajęli 4 miejsce w Shell Eco-marathon.

Bolid o nazwie MuSHELLka, który startował w popularnym wyścigu Shell Eco-marathon   foto / Politechnika Śląska Bolid o nazwie MuSHELLka, który startował w popularnym wyścigu Shell Eco-marathon Zadaniem ekip biorących udział w zawodach było zaprojektowanie i zbudowanie bolidów maksymalnie efektywnych pod względem oszczędzania energii, a następnie przejechanie nimi jak największej odległości.

Zespół z Gliwic, który zajął 4 miejsce w Shell Eco-marathon   foto / Politechnika Śląska Zespół z Gliwic, który zajął 4 miejsce w Shell Eco-marathon - Przez cały czas trzymaliśmy kciuki za zespół i wiedzieliśmy, że będzie dobrze - mówi Katarzyna Wojtachnio z biura rzecznika prasowego Politechniki Śląskiej:

Gliwicki HydroGENIUS okazał się najlepszy w Polsce i 4 na świecie - mówi Andrzej Jałowiecki, opiekun zespołu SmartPower:

Shell Eco-marathon to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów dla studentów uczelni technicznych na całym świecie, organizowane co roku w Ameryce, Europie i Azji. Do tegorocznej edycji zgłosiły się 175 zespoły z 24 krajów. Do rywalizacji przystąpiło również 7 drużyn z Polski, w tym zespół z Politechniki Śląskiej, który ponownie okazał się spośród nich najlepszy.

Bolid z Politechniki Śląskiej   foto / Politechnika Śląska Bolid z Politechniki Śląskiej

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOLID Z GLIWIC, POLITECHNIKA ŚLĄSKA , SHELL ECO-MARATHON, SMARTPOWER, ZESPÓŁ Z GLIWIC, ŚLĄSKI BOLID

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl