Trump: Niemcy to zakładnik Rosji; Polska nie chce nim być

dodane 11.07.2018 10:25

PAP |

Niemcy mogłyby podnieść wydatki obronne natychmiast, zamiast tego płacą miliardy dolarów Rosji, a my je musimy chronić - powiedział prezydent USA Donald Trump. Ocenił, że Polska nie przyjęłaby rosyjskiego gazu, bo nie chce być jej zakładnikiem, a Niemcy nim są.

Trump: Niemcy to zakładnik Rosji; Polska nie chce nim być   PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ Donald Trump

"To przykre, gdy Niemcy zawierają ogromne umowy z Rosją dotyczące ropy i gazu, podczas gdy powinny być przeciwko Rosji; Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów rocznie. Chronimy Niemcy, chronimy Francję, chronimy te wszystkie kraje, a one zawierają umowy na rurociągi z Rosji, wpłacając do jej skarbca miliardy dolarów" - mówił Trump w Brukseli podczas spotkania w środę rano z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Trump wskazał przy tym Polskę jako kraj, "który nie przyjąłby gazu" od Rosji, bo nie chce być "jej zakładnikiem". "Niemcy to zakładnik Rosji; pozbyli się elektrowni węglowych, elektrowni atomowych, biorą ogromne ilości ropy i gazu z Rosji. To coś, czemu trzeba się przyjrzeć, to coś bardzo nieodpowiedniego" - mówił.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BELGIA, DYPLOMACJA, NATO, OBRONNOŚĆ, ORGANIZACJE, PAP, PREZYDENT, ROSJA, USA

Przeczytaj komentarze | 24 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Ynkao 14.07.2018 10:17
Niezalogowany użytkownik A nasz mamy zakręcony - przez kogo. ? Pozdrawiam
Plusów: 4 Alexy Neudorf 12.07.2018 20:38
Niezalogowany użytkownik Do "Paulus" po pierwsze p. Merkel rządzi już 13 lat była i jest w demokratycznych wyborach wybrana a frekwencja w Niemczech wynosiła 76% a w Polsce tylko 51%. Chyba tylko w Polsce jest przymus że polityk musi być katolikiem w Niemczech nie. Te głupoty o bandzie antypapieskiej, o antyniemieckości oraz KGB Stasi pochodzą albo od Putina albo polskich a także niemieckich nacjonalistów ale ci w moim kraju nie mają dużego znaczenia choć o nich zawsze głośno. Mimo wszystko jestem szczęśliwym obywatelem tego kraju i nie zamieniłbym go nigdy na jakieś państwo religijne, rozumiem Cię jednak jeśli sobie tego życzysz. Znając ilość byłych komunistów aktualnie pieszczących wysokie stanowiska w PIS byłbym ostrożny w potępieniu kogoś kto w NRD był w FDJ odpowiednik ZMS w Polsce. Udowodnij że nie byłeś w ZMS albo w PZPR - widzisz jakie to trudne.
Plusów: 1 Gość 12.07.2018 14:16
Niezalogowany użytkownik A tak w ogóle to ruski gaz na pewno jest chrzczony. Chociaż nie, ruskie nie chrzczą. Jednak nie jest.
Plusów: 3 GOść 12.07.2018 14:15
Niezalogowany użytkownik Ale ruski gaz śmierdzi gazem! A amerykański pachnie bukietem od weteranów! Dlatego kupujemy ruski gaz z obrzydzeniem.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl