To nie piarowa zgrywa - trener reprezentacji Chorwacji to naprawdę wierzący katolik

dodane 12.07.2018 11:58

Jarosław Dudała

Wraz z kolejnymi sukcesami reprezentacji Chorwacji na mundialu w Rosji w polskich mediach pojawiały się informacje o religijnym zaangażowaniu trenera tej drużyny Zlatko Dalicia. Czy jednak nie jest to tylko element budowania własnego wizerunku?

To nie piarowa zgrywa - trener reprezentacji Chorwacji to naprawdę wierzący katolik   PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH Trener Dalić (w białej koszuli) wśród swych piłkarzy przed dogrywka w półfinałowym meczu Chorwacji z Anglią

- Nie, to wszystko prawda - potwierdza zastępca redaktora naczelnego portalu religijnego bitno.net Goran Andrijanić. Chorwacki dziennikarz jest też korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Zagrzebiu, publikował także w "Gościu Niedzielnym". Jak mówi, jeden z felietonistów jego portalu zna prywatnie trenera Dalicia i może zaświadczyć, że selekcjoner Vatrenich (Ognistych) jest rzeczywiście praktykującym katolikiem. Jeśli więc mówi, że wszystko, co osiągnął, zawdzięcza Bogu, że niedzielna msza święta trzyma go w pionie, że chodzi na nią wraz z rodziną, a mecze i treningi zaczyna od dziesiątki różańca, to jest to prawda.

- Bez Bożej pomocy nie jestem w stanie wiele zrobić, przed meczami modlę się, abym nie popadł w samouwielbienie. Jestem normalnym człowiekiem, mam swoje słabości i grzechy, ale modlitwa i sakramenty to ciągła szansa na ich przezwyciężenie - mówi trener Dalić w wypowiedzi cytowanej przez deon.pl.

- To, czego dokonał z reprezentacją Chorwacji, to cud - ocenia Goran Andrijanić. Bo rzeczywiście kraj ten niemal stale może się cieszyć z gry znakomitych piłkarzy, ale ostatni wielki sukces - brązowy medal na mundialu we Francji - Chorwaci osiągnęli 20 lat temu.

Więcej o piłce nożnej, Kościele i patriotyzmie Chorwatów red. Andrijanić mówi w obszernym wywiadzie pt. "A u nas wiosna…" w najnowszym, wydanym dziś numerze "Gościa Niedzielnego". (Pełny test dostępny jest w wersji elektronicznej za opłatą i oczywiście w wydaniu drukowanym.)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ZLATKO DALIĆ

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 jan 12.07.2018 22:35
Niezalogowany użytkownik W czasach słusznie minionych jeden z komentatorów sportowych bredził o wyższości sportu socjalistycznego nad kapitalistycznym - ten artykuł mi to przypomniał.
Plusów: 2 Adam Adamiec 12.07.2018 15:38
Niezalogowany użytkownik Zobaczymy w niedzielę jeśli wygrają Francuzi to będzie znaczyło muzułmanie wygrali ale to mądre.
Plusów: 4 jan 12.07.2018 14:51
Niezalogowany użytkownik Jednym słowem - wyższość sportu katolickiego nad anglikańskim.
Plusów: 11 Marcin 12.07.2018 14:09
Niezalogowany użytkownik Ja w tej euforii po wygranym meczu zauważyłem moment w którym trener Chorwacji po meczu czyni znak Krzyża, i tak mi to utkwiło, że bardziej pamiętam jego wyraz twarzy wtedy niż same bramki :-)

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl