Francja: W przypadku zwycięstwa na Mundialu odezwą się dzwony kościołów

dodane 13.07.2018 13:18

KAI |

Jeśli w najbliższą niedzielę reprezentacja Francji zdobędzie puchar Piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 w Moskwie, wówczas odezwą się dzwony wielu kościołów w kraju. Jak poinformował 12 lipca dziennik „La Croix”, zaproponował to ks. Pierre Amar z diecezji wersalskiej w metropolii paryskiej.

Francja: W przypadku zwycięstwa na Mundialu odezwą się dzwony kościołów   Jeanne Menjoulet / CC 2.0 Dzwony kaplicy św. Jana w Marsylii

Widząc kolumny przystrojonych aut po wygranym meczu półfinałowym 10 lipca, kapłan postanowił w szczególny sposób uczcić finałowe zmagania piłkarzy swego kraju. Nie ukrywa, że jest przekonany, że zdobędą oni mundialowy puchar.

Na Twitterze ks. Amar napisał, że poszukuje „17 osób, które bezinteresownie uruchomią w niedzielny wieczór dzwony w 17 kościołach”. Od tego czasu jego wiadomość została przekazana dalej przez stu użytkowników. Także inni księża uznali, że to dobry pomysł i zamierzają przyłączyć się do akcji.

Przed katedrą w Lille już powiewają flagi francuskie. Ks. Raphael Willot z Lille wspomina, że podobnie było w 1998 roku, gdy piłkarska reprezentacja Francji zdobyła mistrzostwo świata. „Zawsze bijemy w dzwony, gdy coś ważnego wydarza się w mieście lub w kraju, dlaczego więc nie na cześć piłkarzy?”, nie ma wątpliwości francuski kapłan.

Wiadomo już, że wśród kibiców finałowego meczu Mundialu Francja-Chorwacja, zasiądą najwyżsi rangą politycy tych krajów. „Wraz z prezydentem Macronem uzgodniliśmy, że spotkamy się w niedzielę w Moskwie”, powiedziała 12 lipca prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović przy okazji szczytu NATO w Brukseli. Dodała z uśmiechem, że prezydent Francji powinien przygotować się na przegraną swoich piłkarzy, bo „to my zwyciężymy”.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Fr 14.07.2018 12:17
Niezalogowany użytkownik Wstyd mi za to.
Plusów: 8 Krzysiek 13.07.2018 16:33
Niezalogowany użytkownik >> „Zawsze bijemy w dzwony, gdy coś ważnego wydarza się w mieście lub w kraju, <<
Zazwyczaj po 15-30 minutach od bijących dzwonów rozpoczyna się NAJWAŻNIEJSZE wydarzenie, czyli MSZA ŚWIĘTA.
Plusów: 9 Gosc 13.07.2018 16:18
Niezalogowany użytkownik Nie dzwonią na nabożeństwo to choć tak niech zadzwonią...

wszystkie komentarze >