107,6 FM

Rzecznik KE tłumaczy dziwne zachowane Junckera

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker miał w środę w czasie szczytu NATO atak rwy kulszowej - tak rzecznik KE wyjaśnił w piątek dziwne zachowanie Junckera, który przed uroczystą kolacją przywódców państw Sojuszu w Brukseli chwiał się na nogach.

Opublikowane przez agencję AP nagranie wideo pokazuje między innymi, jak Juncker idąc zatacza się, a inne osoby, podtrzymują go, by nie upadł. Materiał ten rozpowszechniły liczne media, wyrażając w niektórych przypadkach przypuszczenie, że szef KE był pod wpływem alkoholu.

Rzecznik KE Margaritis Schinas powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że w środę szef KE cierpiał z powodu "bardzo bolesnego ataku" rwy kulszowej. "Szef KE publicznie przyznał, ze rwa kulszowa ma wpływ na jego poruszanie się. To właśnie się stało w środę" - wyjaśnił Schinas.

Dodał, że Juncker chce podziękować premierowi Holandii Markowi Rutte i premierowi Portugali Antonio Coście za pomoc w tych "bolesnych momentach". "Szef KE bierze leki i czuje się lepiej" - powiedział. Poinformował, że przyszłym tygodniu Juncker ma bardzo napięty program pracy, ale zamierza go zrealizować.

Schinas zaznaczył, że nie może powiedzieć, czy szef KE przyjmował w środę jakieś środki farmakologiczne. Przyznał jednocześnie, że zażywa on leki, które są związane z chorobą.

Zapytany przez dziennikarkę, czy przewodniczący KE był pijany jak sugeruje to część mediów, rzecznik odrzekł, że takie sugestie są nieeleganckie i niesmaczne biorąc pod uwagę stan zdrowia szefa KE. Dopytywany powiedział, że w środę Juncker nie brał środków przeciwbólowych razem z alkoholem. Schinas dodał, że nie wie, czy podczas ataku Juncker skorzystał z pomocy lekarza, ale jeszcze w środę poczuł się lepiej i wziął udział w kolacji wydanej dla uczestników szczytu NATO.

« 1 »
 • w-darek
  14.07.2018 11:09
  Pan Juncker, jak widać z radością przyjmuje bolesność i cierpienie w dolegliwości rwy kulszowej. Nowy Święty?
  doceń 6
 • Margo
  14.07.2018 12:08
  To w taki razie wkrótce dostaniemy w Polsce dyrektywę UNII Eur. , że nazwę choroby alkoholowej trzeba czym prędzej zmienić na ICD 10 Rwa kulszowa
  doceń 6
 • gosc
  16.07.2018 13:25
  Juncker kompromituje siebie i całą tą menażerie eurokołchozu. i bardzo dobrze.
  doceń 3
 • krut00
  16.07.2018 17:28
  Z jednej strony mamy pretensje gdy politycy kłamią, a z drugiej kiedy pokazują prawdę i odkrywają swoje życiowe cele doznajemy szoku. Cóż to za nauka twierdząca że jedynym istotnym celem człowieka jest dobrze wypić i zakąsić ? Czyż świnia przy korycie nie spędza swojego życia w taki właśnie sposób ? Prezydenci USA I Rosji właśnie konstruują ubojnię i jest tylko kwestią czasu czy przyjdzie im się zmierzyć tucznikiem, krową czy może... człowiekiem.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane