Trump: Budowa gazociągu Nord Stream 2 to tragedia

dodane 13.07.2018 16:27

PAP |

Prezydent Donald Trump ocenił w piątek, że plany niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 to "tragedia", która utrudnia wysiłki na rzecz światowego pokoju. Jak ocenił, inwestycja ta "nie służy ani Niemcom, ani NATO".

Trump: Budowa gazociągu Nord Stream 2 to tragedia   PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA Donald Trump

Na wspólnej konferencji prasowej z brytyjską premier Theresą May prezydent USA podkreślił, że bardzo lubi niemiecką kanclerz Angelę Merkel, ale że otwarcie powiedział jej, iż ten gazociąg "to straszliwa rzecz". Wyraził zdziwienie, jak można "pompować miliardy i miliardy dolarów, głównie z Niemiec, do rosyjskich kieszeni, kiedy próbujemy mieć pokój na świecie".

"Jak można pracować na rzecz pokoju i siły, skoro ktoś ma tego typu władzę nad tobą?" - pytał, mówiąc o swoich obawach dotyczących ewentualnego ryzyka powstania zależności energetycznej Niemiec od Rosji w - jak podał - nawet 60-70 proc.

W trakcie odpowiedzi amerykańskiego prezydenta niemiecka dziennikarka próbowała skorygować jego wypowiedź, zaznaczając, że Niemcy polegają zaledwie w dziewięciu procentach na rosyjskiej energii, ale została zignorowana przez Trumpa.

Z kolei May zapewniła, że rząd w Londynie "rozmawiał na ten temat z Niemcami i innymi państwami Unii Europejskiej" i zagwarantowała, że "tak długo, jak Wielka Brytania będzie miała miejsce przy stole (w UE), będziemy nadal jasno przedstawiać swoją opinię".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PALIWA, PAP, PREZYDENT, ROSJA, RZĄD, USA, WIELKA BRYTANIA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Gość 14.07.2018 07:07
Niezalogowany użytkownik Trump mowi kazdego dnia co innego na ten sam temat. Jutro moze pochwali Rosje za dobry interes.
Plusów: 3 Dd 13.07.2018 18:35
Niezalogowany użytkownik Tragedia dla USA, bo Europa nie kupuje ich drogiego gazu.
Plusów: 3 Alexy Neudorf 13.07.2018 17:48
Niezalogowany użytkownik Zobaczymy w poniedziałek czy Trump czasem nie sprzeda Rosji Ukrainy i część Polski. U tego nieobliczalnego wodza wszystko jest możliwe. Ale nieobliczalnych przywódców coraz więcej na świecie. Trump jako biznesmen chce tylko robić "DEAL" tanio kupić drogo sprzedać.
Plusów: 7 Janek 13.07.2018 17:31
Niezalogowany użytkownik Na pewno tragedia dla USA, trudniej będzie im sprzedać drogi gaz amerykański. Tylko Polacy są gotowi przepłacać.

wszystkie komentarze >