107,6 FM

Papież: Ewangelizatorzy muszą być skromni, to nie gwiazdorzy na tournee

Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że ewangelizować należy ze "skromnością". Ci, którzy głoszą Ewangelię nie są menedżerami ani "gwiazdorami na tournee" - podkreślił Franciszek podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

Papież, mówiąc o stylu osób głoszących Ewangelię zaznaczył, że musi go charakteryzować "ubóstwo środków".

"Wyposażenie odpowiada kryterium skromności" - dodał Franciszek. Przywołując słowa z Ewangelii świętego Marka podkreślił, że dwunastu Apostołów otrzymało od Jezusa polecenie, by "nic ze sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie".

Jezus "chce, by byli wolni i lekcy, bez oparcia i faworyzowania" - wskazywał papież.

Wyjaśnił: "laska i sandały są wyposażeniem pielgrzymów, bo są oni posłannikami Królestwa Bożego, a nie wszechmogącymi menedżerami, nieusuwalnymi urzędnikami ani gwiazdorami na tournee".

Na zakończenie spotkania z wiernymi na placu Świętego Piotra, papież pozdrowił między innymi polską młodzież z diecezji w Pelplinie, przybyłą na rekolekcje w Asyżu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  15.07.2018 14:04
  W Apokalipsie sw. Jana, ktory mial widzenie i slyszal glos Pana za soba, sw. Jan okresla dokladnie - miasto o siedmiu wzgorzach jako lokalizacje wielkiej niezadnicy...natomiast badacze Pisma, tak Polacy jak i Amerykanie w Stanch - twierdza, ze babilon wielki to Stany, podajac jako dowod, ze rozciaga sie na wieloma wodami ze wzgledu na handel i szezenie zepsucia. Tym padaczom Bibli jednak uszla uwadze - synagoga szata, ktorej sw. Jan w Apokalipsie nie wymienia, a przeciez nijak synagogi szatana przeoczyc, to tak jakby przeoczyc co mowi Chrystus. Dlaczego wiec synagoga szatana jest w Apokalipsie nie wymieniona...czyz zatem synagoga szatana nie jest babilonem wielkim, ktory rozciaga sie nad wieloma wodami i trzyma w ryzach handel, za pomoca pieniadza, ktory synagoga szatana posiada...tak jak media i religie. babilon wielki to synagoga szatana, a Stany sa w szponach synagogi szatana tez.
 • DNA
  16.07.2018 12:05
  Papież przede wszystkim powinien odnieść te słowa do siebie.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama