107,6 FM

Tatrzańskie schronisko odcięte od świata na skutek ulewnych opadów

Wszystkimi żlebami idą rwące, potężne potoki, zerwany jest most na drodze dojściowej do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Z powodu intensywnych opadów deszczu i podtopień władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały o zamknięciu niektórych szlaków turystycznych.

Intensywne opady deszczu na południu Polski spowodowały ogromne spustoszenie m.in. w Tatrach. Odcięte od świata jest schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Na drodze dojściowej przez Dolinę Roztoki (zielony szlak od Wodogrzmotów Mickiewicza) zerwany został drewniany most. W schronisku przebywają turyści. W informacji zamieszczonej na profilu społecznościowym schroniska czytamy:

Katastrofalne opady deszczu spowodowały ogromne spustoszenie, na pewno nie ma mostu w Roztoce na zielonym szlaku do Pięciu Stawów, według naszej oceny schronisko jest całkowicie odcięte, wszystkimi żlebami idą rwące potężne potoki

Porwany most znajduje się kilkaset metrów niżej, niepozorny zwykle potok Roztoka zamienił się w bardzo szeroką i rwącą rzekę:

Tatrzańskie schronisko odcięte od świata na skutek ulewnych opadów   Potok w Dolinie Roztoki facebook.com/Pięć-Stawów Sytuacja pogodowa w Tatrach jest bardzo groźna, obowiązuje trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. TOPR apeluje o rezygnację z jakichkolwiek wyjść w góry, szlaki w wielu miejscach są nie do przejścia, a sytuacja może się zmieniać bardzo dynamicznie.

TPN zamknął liczne szlaki turystyczne. Zamknięte są: szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich; mostek przy Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich; odcinek ścieżki nad Reglami z Polany Małołąckiej do Przysłopu Miętusiego; szlak przez Dolinę Małej Łąki na przełęcz Kondracką; szlak z Kuźnic na Przełęcz między Kopami przez Dolinę Jaworzynki; szlak na Kasprowy Wierch z Kuźnic przez Myślenickie Turnie; szlak z Murowańca do Czarnego Stawu; szlak z Brzezin do Murowańca; szlak z Murowańca na Rówień Waksmundzką; szlak z Morskiego Oka na Rysy. Zalana jest ścieżka wokół Rysów.

Z powodu silnych opadów deszczu zamknięto też jedno z trzech ujęć wody dla Zakopanego - w Kuźnicach. W związku z tym w mieście nastąpi spadek ciśnienia wody w wodociągach, możliwe są również czasowe przerwy w dostawach wody.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama